• 1Mackiewicz
    2Witczak
    3Zakrzewski
    5Hile
    6Kozowska
    7Kups
    7Stasiak
    8Berner
    9Gryzel
    9Marczak
    10Michalski
    11Grenda
    12Paszkiewicz
    14Wojcik
    14Zeligowski
    15Grabarz
    16HaburaJoanna
    16Korona
    16Zaborowska
    17Brozyna
    17Jozwiak
    17Pedziwiatr
    17Redowicz
    18Kania
    18Sikora
    18sRusinek
    19Duraj
    19Grzejszczak
    19Wojtowicz
    20Bujacz
    20Gryglewski
    20Habura
    21Jaksa
    21Stencel
    21ZStasiak
    22Lenarczyk
    22Pierzchaa
    22Skrobacz
    23Badek
    23Wadowska-Filarska
    24Nowak
    24Ramisz
    24Wojtczyk
    25Lewandowska
    26Wroblewski
    previous arrow
    next arrow
  • Urząd Marszałkowski jest w ciągłym ruchu. Odwiedzamy kolejne miejsca i mieszkańców, dla których mamy ekstra propozycje.

    „Łódzkie gotuje” to propozycja dla uczniów szkół gastronomicznych. Organizujemy warsztaty kulinarne z gotowania potraw tradycyjnych w nowoczesnym wydaniu. Cykl rozpoczęliśmy z marszałkiem województwa łódzkiego Grzegorzem Schreiberem w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie. Tematem warsztatów były „Cztery pory roku w kuchni”, a zajęcia poprowadził renomowany kucharz Tomasz Tracz. Razem z uczestnikami przygotował pełne menu obiadowe na bazie produktów regionalnych z naszego województwa.

    W całym województwie do końca listopada odbędzie się 10 spotkań tego typu w szkołach o profilu gastronomicznym: w Sędziejowicach, Łowiczu, Piotrkowie Trybunalskim, Skierniewicach, Tomaszowie Mazowieckim, Wieluniu, Wojsławicach, Zgierzu i Łodzi.

    Ogrody deszczowe dla wszystkich

    Warsztaty z zakładania ogrodów deszczowych to z kolei część projektu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”. Organizowaliśmy je od lipca w całym województwie, a przed nami ostatnie takie spotkanie – 14 listopada w Łodzi. Szkolenie odbędzie się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii w Łodzi przy ul. Narutowicza 122 (w godz. 10–14), na które zapraszamy mieszkańców regionu.

    Był to cykl 20 spotkań na terenie województwa, w ramach których powstały ogrody deszczowe przy urzędach miast i gmin, bibliotekach oraz szkołach.

    Wojewódzkie Jaracza Wędrówki

    W teren wyruszyli też aktorzy Teatru im. Jaracza. Wiozą ze sobą na lokalne sceny wielką literaturę, szlachetną rozrywkę i zapewniają wirtuozerską grę.

    Wojewódzkie Jaracza Wędrówki to pilotażowy projekt Województwa Łódzkiego i Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, przygotowany dla ośrodków kultury w naszym regionie. Od listopada gości w miastach naszego województwa.

    – Nasz projekt to doskonała okazja, aby blisko domu obejrzeć te same wspaniałe sztuki i docenić aktorski kunszt artystów, którzy występują na co dzień na łódzkich scenach. Czekamy na Was na tych wyjazdowych przedstawieniach z miłym sercu poczuciem, że udało nam się jeszcze szerzej uchylić dla Państwa drzwi do kultury – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. Na początek spektakl „Róbmy swoje”, oparty na piosenkach i felietonach Wojciecha Młynarskiego mieli okazję zobaczyć mieszkańcy Bełchatowa. Kolejne będą sceny w Skierniewicach (2 grudnia) i Sieradza (14 stycznia).

    Udostępnij