• Mariusz Bałaziński z Pabianic oraz Olga Kelm z Łodzi kilka dni temu wrócili z Santa Susanna w Hiszpanii z tytułem Mistrzów Świata Federacji IFBB w kategorii mixed pairs. To spory wyczyn, zważywszy na fakt, że pary mieszane w kulturystyce polskiej to rzadkość. 

  Pracowaliśmy nad tym ponad pół roku. Trochę nam to zajęło, ale chcieliśmy, żeby układ był po prostu perfekcyjny – mówi Mariusz Bałaziński. – W układzie dowolnym, który trwa półtorej minuty, chcieliśmy stworzyć małe przedstawienie. No i to zrobiliśmy. To był nasz pierwszy występ międzynarodowy, od razu z wielkim sukcesem. Dostaliśmy fajny feedback, że sylwetkowo byliśmy najbardziej dopasowaną parą. Bardzo nas to cieszy.

   Bałaziński ma 52 lata, jest trenerem II klasy kulturystyki oraz podnoszenia ciężarów i nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Specjalnych w Pabianicach. Zdobył już wiele nagród w kraju i na świecie, w Hiszpanii został również brązowym medalistą w kulturystyce w kategorii masters. Olga Kelm ma 40 lat, przygodę z kulturystyką zaczęła stosunkowo niedawno, bo 2,5 roku temu, a już jest mistrzynią świata. W Hiszpanii zdobyła brązowy medal Pucharu Świata Kobiet w kategorii bodyfitness. Jest także trenerką personalną, fotografką i specjalistką ds. social mediów, m.in. w Teatrze Komedii Impro w Łodzi.

  To nie koniec sukcesów kulturystów z Łódzkiego.

  Mariusz na tych samych zawodach w Hiszpanii zdobył brązowy medal mistrzostw świata IFBB.

  Ten medal jest dla mniemoim zwycięstwem” z wielu powodów powiedział nasz mistrz. Zrobiłem super formę. Niektórzy twierdzą, że najlepszą od 2016 roku, zdobyłem medal w naprawdę mocnej konkurencji, pokonując Hiszpana na jego ziemi oraz dostałem bardzo pozytywne wsparcie od sędziów, zawodników, innych ludzi z branży sportów sylwetkowych oraz oczywiście wiernych kibiców.

  Olga natomiast w sobotę wygrała Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness.

  Wygrywam mistrzostwa Polski, tym samym kończę sezon jesienny z wielkim przytupem – napisała  w mediach społecznościowych. – Wracam do rodziny i znajomych, ale i do dalszego etapu przygotowań. To był piękny sezon, wygrana Polska i Świat. To nie koniec. Chcę iść po więcej!

  Para chce teraz zawalczyć o tytuł Mistrzów Polski Seniorów, jak również – z nowym układem – pojechać na mistrzostwa Europy.

  Udostępnij