• W piątek, 11 listopada, w Klubie Nauczyciela w Łodzi z okazji Święta Okręgu Łódzkiego ZNP oraz Święta Niepodległości zasłużonym pracownikom oświaty wręczono nagrody. Wśród nich znaleźli się pabianiczanie.

  Uroczystość była okazją do wręczenia zasłużonym nauczycielom, pracownikom oświaty i działaczom ZNP medali i odznaczeń resortowych oraz związkowych za szczególne osiągnięcia w działalności oświatowej, związkowej i społecznej.

  Z naszego oddziału otrzymali je: Ewa Bosiak ze Szkoły Podstawowej nr 17 (Medal Komisji Edukacji Narodowej) oraz Krzysztof Lewandowski z Zespołu Szkół nr 2 w Pabianicach (Złotą Odznakę ZNP).

  Rozstrzygnięty został także oddziałowy konkurs „Zwyczajny-Niezwyczajny”, którego laureatem został również Krzysztof Lewandowski. Drugą laureatką z sekcji emerytów i rencistów została znana pabianicka biegaczka Janina Rosińska.

  Konkurs miał swoją drugą edycję, a jego głównym celem jest pokazywanie pabianickich nauczycieli, którzy oprócz pracy mają jakieś inne pasje, uzdolnienia czy ciekawe hobby.

  Tegoroczny laureat to człowiek pełen pasji do sportu zaangażowany w rozwijanie sportowych zdolności młodych pabianiczan. Współpracuje z wieloma klubami sportowymi na terenie miasta – dodają członkowie pabianickiego ZNP.

  Udostępnij