• W śnieżny czwartek, 24 listopada, Pabianice rozgrzała pyszna, ukraińska kuchnia. „Teen Challenge” i ich podopieczni zza wschodniej granicy dziękowali za pomoc, jaką otrzymali po wybuchu wojny.

  W samo południe do ratusza przybyli przedstawiciele Misji Chrześcijańskiej „Teen Challenge” i ich ukraińscy podopieczni. To w ramach akcji „Ukraińcy dziękują Pabianicom”. Data była nieprzypadkowa. 24 listopada to amerykańskie Święto Dziękczynienia.

  Witam zarządcę Pabianic, dobrodzieja naszego miasta – powitał prezydenta Ireneusz Jażdżewski, prezes „Teen Challenge”. – Co prawda to amerykańskie święto, ale chcielibyśmy dzisiaj podziękować i się odwdzięczyć jako Misja Chrześcijańska i w imieniu naszych wolontariuszy z Ukrainy.

  Prezydenta Grzegorza Mackiewicza i wiceprezydent Aleksandrę Jarmakowską-Jasiczek wolontariusze powitali chlebem i solą.

  Bardzo dziękujemy za dzisiejszy dzień. Doskonale wiecie, że to, co się wydarzyło, to już nie wojna, a terror. Cieszymy się, że dzięki organizacjom pozarządowym możecie się tutaj adaptować. Mamy pełną świadomość, że na dłużej zagościcie u nas. Wiem, że z niepokojem patrzycie na to, co dzieje się w Waszej ojczyźnie – zwrócił się do ukraińskich gości prezydent Grzegorz Mackiewicz. –  Dzięki działaniom pani prezydent, naszego zarządzania kryzysowego i pomocy społecznej jesteśmy przygotowani, by w razie potrzeby przyjąć następne osoby. Ale nigdy nie bylibyśmy w stanie tej pomocy zorganizować, gdyby nie dobroć zwykłych ludzi, którzy z dnia na dzień rzucili się do pomocy i gdyby nie Wy, organizacje pozarządowe. Cieszymy się, że mamy Was tak wiele w Pabianicach i że działacie. Bardzo Wam dziękujemy, że dzielicie się swoim sercem z nami.

  Zgromadzonym w ratuszu gościom prezes „Teen Challenge” rozdał podziękowania.

  W ręce m.in. prezydenta, naczelnika Zarządzania Kryzysowego UM Andrzeja Bohdanowicza, Katarzyny Golińskiej i Mariusza Poluchowicza z Wydziału Promocji Miasta, dyrektor Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie Katarzyny Cegiełki, komendanta straży miejskiej Tomasza Makrockiego i redaktor naczelnej Nowego Życia Pabianic trafiły dyplomy, chleby i ukraińskie przysmaki.

  Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, gdzie skosztować mogli pysznej wschodniej kuchni.

  Jeszcze dziś „Teen Challenge” odwiedzi także starostwo, Cech Rzemiosł Różnych i siedzibę PCK.

  Udostępnij