• „Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Kultywując tę tradycję, nauczycielki z grupy starszaków w Przedszkolu Miejskim nr 14 zorganizowały 25 listopada dla swoich wychowanków „Wieczór andrzejkowy”.

    W godzinach wieczornych dzieci w czarodziejskich strojach przybyły do sali, w której panowała tajemnicza atmosfera, aby przenieść się w krainę czarów i wróżb.  Miały okazję poznać imiona swoich przyjaciół od serca, kto pierwszy weźmie ślub czy zawody, które będą wykonywać w przyszłości. Ponadto poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, przedmiotów. Największą atrakcją było lanie wosku i odgadywanie, co przedstawiają powstałe figurki woskowe. Podczas wieczoru dzieci miały też okazję poznać w ciemnościach zakamarki przedszkola i odszukać ukryty skarb – niespodziankę.

    – Ten magiczny wieczór dostarczył wszystkim wiele niezwykłych przeżyć i wrażeń, które mamy nadzieję pozostaną w pamięci dzieci na długi czas – mówią organizatorki imprezy, nauczycielki Ewa Kobyszewska i Sylwia Pawłowska.

    Udostępnij