• Świadek oraz świadkowa to bardzo ważne osoby na każdym ślubie. Ich najważniejszym zadaniem jest złożenie podpisów na akcie małżeństwa, jednak ich rola jest tak naprawdę znacznie większa.  Pomagają nowożeńcom w przygotowaniach do uroczystości, a podczas samego wesela dbają o to, aby goście dobrze się bawili. Dlatego też zdecydowanie zasługują na prezent, który będzie dowodem wdzięczności za ich zasługi.
  Jak poprosić o świadkowanie?

  W pierwszej kolejności trzeba oczywiście poprosić wybrane osoby o zostanie świadkiem i świadkową na ślubie. Prośby o świadkowanie z roku na rok są coraz bardziej kreatywne i już dawno przestały być zwykłym pytaniem „Czy zostaniesz moim świadkiem?”. Teraz wręcza się także drobny upominek, który staje się pamiątka tego jakże ważnego wydarzenia. Mogą to być na przykład specjalne drewniane pudełka z grawerem, do których można włożyć drobiazg w postaci bransoletki, kubeczek ze stosownym nadrukiem, nosidło z zawartością w postaci bukietu kwiatów dla świadkowej oraz kilku butelek piwa dla świadka czy też szklanki do whisky albo kieliszki do wina z grawerem. Niektóre osoby decydują się także na przygotowanie pudełek prezentowych, w których umieszczają na przykład kawę albo herbatę, świece zapachowe, małe słoiczki z miodem oraz kule do kąpieli. Dużą popularnością cieszą się zdrapki, w których pod farbą ukryte zostało pytanie, a także puzzle, które po złożeniu układają się w specjalną wiadomość.

  Opcji na prośby o świadkowanie jest naprawdę bardzo dużo, a więc na pewno Pan Młody i Pani Młoda nie będą mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniego upominku.

  Jak podziękować za świadkowanie?

  Na podziękowania dla świadków trzeba wybrać już nieco bardziej okazały prezent. W końcu bycie świadkiem i świadkową to bardzo odpowiedzialne i stresujące zadanie. Dlatego też oferta takich podarunków jest bardzo bogata i jest w czym wybierać.

  Zdecydowanie warto postawić na prezenty personalizowane, które są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, przez co zawsze sprawiają radość obdarowanym osobom.  Takie upominki zapadają w pamięć oraz powodują wzruszenie. Na ich powierzchni mogą znaleźć się imiona świadka oraz świadkowej, data ślubu oraz specjalna dedykacja. W zależności od wybranego upominku teksty i grafiki zostaną wygrawerowane lub nadrukowane. Grawer daje bardzo elegancki efekt i polecany jest zwłaszcza do przedmiotów z drewna, szkła i metalu. Natomiast nadruki dają możliwość nanoszenia zdobień w pełnym kolorze, co na pewno przyciąga wzrok.

  Jaki podarunek wybrać? Często nowożeńcy decydują się na alkohol, który jest bardzo popularnym prezentem. Można zatem wybrać butelkę whisky dla świadka oraz wino dla świadkowej i wręczyć je w pięknych drewnianych skrzynkach z wygrawerowanymi podziękowaniami. Upominkami związanymi z alkoholem są także naczynia służące do ich przechowywania. Bardzo popularne są zwłaszcza karafki na whisky lub nalewki, a także szklanki i kieliszki.

  Jeżeli nowożeńcy nie chcą zdecydować się na wręczenie alkoholu albo wiedzą, że świadkowie go nie piją, oczywiście mogą podarować zupełnie inny prezent. Ciekawą propozycją są herbaciarki z grawerem, do których wkłada się torebki z herbatą. Idealnym pomysłem będzie wybór wyjątkowych i rzadko spotykanych smaków lub produktów ekskluzywnej marki.

  W kwestii kupowania prezentów dla świadków zawsze warto kierować się ich zainteresowaniami oraz charakterem – wtedy ma się pewność, że upominek będzie trafiony.

  Udostępnij