• 5 grudnia 2022 o 19:15 Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na projekcję filmu „Baju Baj” zrealizowanego przez aktora Sebastiana Jasnocha oraz z udziałem aktorów Teatru Powszechnego w Łodzi.

  „Baju Baj” wziął udział w tegorocznym Konkursie Filmów Krótkometrażowych na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

  Bilety kosztują symboliczną złotówkę i kupicie je w kasie lub online tutaj.

  Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami i oczywiście pogaduchy w teatralnej kawiarni.

  Link do wydarzenia tutaj.

  „Baju baj” to wyjątkowa opowieść, która pod płaszczem metafory skrywa sporo myśli i refleksji dotyczących kondycji naszego współczesnego świata. „Staramy się stawać po stronie wartości uniwersalnych i zaszczepiać w potencjalnych odbiorcach naszą głęboką wiarę w katarktyczną funkcję sztuki” – mówią twórcy filmu.

  Akcja filmu rozgrywa się w bajkowym uniwersum, gdzie możemy spotkać bardzo dobrze nam znane postaci takie jak: Kubuś Puchatek (Przemysław Bluszcz) czy Czerwony Kapturek (Paulina Nadel). Moment startu opowieści pokrywa się
  z istotnym wydarzeniem,  a mianowicie
  z przejęciem władzy przez niejakiego Berbelucha (postać przez nas wykreowana, w którą wciela się Arkadiusz Wójcik), który ma swój niecny plan, aby zmienić system wartości obecnego świata. Drogą do tego ma być odmienienie dotychczasowych bajek, aby uczyły dzieci tego, że trzeba być twardym i silnym, a empatia jest dla słabych. Berbeluch doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że hasło „takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie” kryje w sobie olbrzymią prawdę, którą można wykorzystać do własnych celów. 
  To właśnie batalia o umysły dzieci jest głównym motorem napędowym fabuły naszego filmu ponieważ nie wszyscy chcą się pogodzić z kierunkiem zmian i postanawiają zawiązać bunt, którego jednym z przywódców jest Krecik (Artur Majewski).

  Jednak najistotniejsze jest to, co odbywa się na peryferiach. Berbeluch świadomy, że jego rewolucję, aby była w pełni udana, muszą sygnować własnymi twarzami dobrze znane postaci, do pierwszej produkcji
  w nowym stylu zaprosił Lolka (Ireneusz Czop), który jest zmuszony odbyć misję namówienia do współpracy swego dawnego, najlepszego przyjaciela – Bolka (Lech Dyblik). Jednak jak się okazuje nie jest to łatwa misja. Przewrót w uniwersum bajek sprawił, że nikt nie jest obojętny wobec pryncypiów kształtującego się na nowo świata. Po której stronie konfliktu stanął Bolek? Czy Lolek zda sobie sprawę
  z tego jaka odpowiedzialności na nim ciąży? Jak zakończy się niespokojny czas w krainie, w której od dawien dawna zawsze wygrywało dobro, a zło zostawało ukarane? Między innymi na te właśnie pytania odpowiada film.

  „Baju Baj”

  Reżyseria: Sebastian Jasnoch
  Scenariusz: Mariusz Babicki
  Zdjęcia: Jan Kędzia, Wojciech Bibel


  Ostrzyciel: Dima Turbal / Edgar Grishchuk
  Mistrzyni Oświetlenia: Nina Poznańska
  Postprodukcja dźwięku: Bartosz Adamiak, Robert Sędzicki

  Dźwięk na planie: Jakub Jaworski, Andrzej Andruszkiewicz
  Korekcja barwna: Magdalena Nizel
  Kierownik produkcji: Małgorzata Michalska
  Rekwizyty: Michał Brzeziński
  Charakteryzacja: Inez Nowak, Monika Mirowska
  Obsada: Ireneusz Czop, Lech Dyblik, Paulina Nadel, Aleksandra Pisula, Arkadiusz Wójcik, Marta Jarczewska, Artur Majewski, Michał Floriańczyk, Sebastian Jasnoch, Aleksandra Pisula, Przemysław Bluszcz jako lektor.

  Udostępnij