• O magicznej wyprawie do Nepalu oraz o lataniu paralotnią w Himalajach w Klubie Podróżnika PTTK opowiedział Janusz Łyskawa.

  W pabianickim klubie podróżnik opowiadał dotychczas o Azji Centralnej, Islandii, Wielkiej Brytanii i Rumunii. Jego piąte spotkanie o Nepalu przyciągnęło do biblioteki miejskiej kilkudziesięciu pasjonatów wiedzy o świecie.

  – Wyjazd do Azji zorganizował Sławek z Czech, który ma szkołę nauki paralotniarstwa – rozpoczął spotkanie łódzki podróżnik, dwukrotny zwycięzca imprezy Nocy Podróżnika Trawers. 

  Miłośnik latania odwiedził z grupą pasjonatów kilka najlepszych miejsc do latania,  m.in. Dikidanda, Bandipur, Sworek, Mardi Himal.

  – To ostatnie miejsce było najwyższą górą, z której startowaliśmy. Lot z wysokości trzy i pół tysiąca metrów dał radość i wielką frajdę… – wspominał Łyskawa.

  Paralotniarstwo jest coraz bardziej popularne w Nepalu. Zjeżdżają tu pasjonaci tego sportu z całego świata.

  Ale kraje azjatyckie to również miejsca pełne kontrastów.

  – Wesołe miasteczko, a kilkadziesiąt metrów dalej leżą na ziemi umierający trędowaci. Życie w Nepalu jest często niezrozumiałe dla nas. Tam widać, jak różnorodny jest świat. Religia jednak ludziom pomaga, ona organizuje im życie – dzielił się wrażeniami podróżnik z Łodzi.

  foto: zbiory prywatne

  Udostępnij