• Do 16 grudnia trwa czwarta, ostatnia w tym roku objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Bezpłatny odbiór organizuje Urząd Miejski, a wykonawcą jest EkoRegion.

    Zbierane będą tylko odpady pochodzące z gospodarstw domowych, nie będą zbierane odpady pochodzące z nieruchomości niezamieszkałych czy ogródków działkowych.

    Podczas akcji będą odbierane: zużyty sprzęt AGD i RTV (radia, telewizory, monitory, lodówki, pralki), zużyte opony (małe – do rozmiaru 1250 mm x 400 mm), złom metalowy, meble i wyposażenie gospodarstw domowych (wersalki, tapczany, fotele), elementy i urządzenia z tworzyw sztucznych, zużyte lampy i oprawy oświetleniowe, dywany i wykładziny.

    Nie będą odbierane: gruz, kamienie, piasek, ziemia, odpady budowlane, szkło, odzież, tekstylia, obuwie, tkaniny wystroju wnętrz, kołdry, pierzyny, części samochodowe, pudła, kartony, folie, oleje, środki chemiczne, opakowania po farbach, odpady zawierające azbest (np. eternit) i inne niebezpieczne oraz odpady zielone.

    Więcej informacji można uzyskać w spółce Eko-Region tel. (42) 215-51-41 lub wydziale ochrony środowiska Urzędu Miejskiego tel. (42) 22-54-628, (42) 22-54-629.

    Harmonogram wygląda następująco:

    środa (7 grudnia): Jutrzkowicka, Kilińskiego, Orla, Jana Pawła II, Moniuszki i Wileńska.

    czwartek (8 grudnia): Kunickiego, Łaska, Parkowa, Sosnowa, Sportowa, Wiejska, Wolnościowa i Wrzosowa.

    piątek (9 września): Agrestowa, Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Cedrowa, Cisowa, Dereniowa, Glebowa, Gromadzka, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Kalinowa, Kasztanowa, Klonowa, Laskowa, Leszczynowa, Liściasta, Łączna, Malinowa, Morwowa, Niska, Olszynowa, Osikowa, Piątkowska, Rolnicza, Świerkowa, Topolowa, Wiązowa, Żniwna i Żytowicka.

    poniedziałek (12 września): Gospodarcza, Jasna, Karniszewicka, Pogodna, Polna, Wodna i Ziemna.

    wtorek (13 września): Bociania, Brauna, Brzoskwiniowa, Chmielowa, Cyprysowa, Czereśniowa, Eichlera, Gajowa, Gruntowa, Jagodowa, Jodłowa, Kąkolowa, Leśna, Lisia, Łubinowa, Łukowa, Makowa, Malwowa, Modrakowa, Morelowa, Napierskiego, Oliwkowa, Organizacji WiN, Orna, Orzechowa, Podmiejska, Poziomkowa, Słonecznikowa, Śliwkowa, Tatarkowa, Tęczowa, Torowa, Trawiasta, Warzywna, Wiśniowa i Wspólna.

    środa (14 września): Barucha, Batorego, Bystra, Ciepła, Familijna, Garncarska, Kapliczna, Konopna, Kresowa, Kręta, Ksawerowska, Lazurowa, Letnia, Lwowska, Majdany, Miętowa, Młynarska, Modrzewiowa, Nastrojowa, Okulickiego, Piaskowa, Pietrusińskiego, Piłsudskiego, Północna, Przyjazna, Radosna, Sejmowa, Sikorskiego, Szczęśliwa, Widzewska, Witosa, Zachodnia, Zaradzyńska, Zdrojowa oraz Żwirki i Wigury.

    czwartek (15 września): Gdańska, Konstantynowska, Miła, Mostowa, Partyzancka, Rypułtowicka, Rzgowska, Stary Rynek i Warszawska.

    piątek (16 września): Chłodna, Pułaskiego, św. Jana, św. Rocha, Traugutta i Zamkowa.

    Zbiórka odpadów wielkogabarytowych rozpoczyna się od godz. 6.00. Jeśli mieszkaniec nie zdąży wystawić odpadów przed posesję do tej godziny, a transport przejedzie przez daną ulicę, odpady nie zostaną odebrane.

    Udostępnij