• Warsztat Terapii Zajęciowej zaprasza pabianiczan na wystawę swoich prac połączoną ze świątecznym kiermaszem.

  Z wielką radością zapraszamy na wystawę połączoną z kiermaszem świątecznym organizowaną w ramach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością pt. Miasto nocą”. Wydarzenie  odbędzie się w piątek, 9 grudnia, w godz. 17.00 – 20.00 w Galerii Sztuki Aflopa Art. przy ul. Żeromskiego 17.

  – Spotkanie rozpoczniemy od przedstawienia artystycznego Diamentów, które zostało stworzone w pracowni muzykoterapii. Będzie również dostojny taniec przygotowany pod okiem mistrzów ze Szkoły Tańca Eskadra. Dla gości przygotowana będzie również świetlna niespodzianka – zachęca do udziału szefowa WTZ Agnieszka Jaksa.

  Po części artystycznej będzie można obejrzeć i zakupić produkty wykonane z pasją i miłością. WTZ przygotował ponad 50 obrazów, które powstały w pracowni plastycznej. Ramy i płótna zostały przygotowane w pracowni stolarskiej. Tematyka obrazów jest różnorodna.

  Każdy znajdzie coś dla siebiekwiaty, pejzaże, abstrakcja i obrazy inspirowane wielki malarzami. również niespodzianki. Specjalnie na wystawę powstawały obrazy ukazujące Pabianice nocą – mówi Jaksa.

  W pracowni krawieckiej uczestnicy przygotowali poduszki, maskotki i wiele świątecznych niespodzianek. Wazony, anioły, skrzyneczki, kartki świąteczne, wyroby ceramiczne, stroiki oraz różne inne, nie tylko świąteczne cuda, powstały w pracowni artystycznej. W pracowni komputerowej natomiast Diamenty zadbały, aby każda praca była podpisana, czyjego jest autorstwa.

  – Cieszymy się, że nasze prace będą prezentowane w prestiżowym i bardzo profesjonalnie przygotowanym miejscu. Jesteśmy wdzięczni Andrzejowi Furmanowi, że stworzył miejsce, w którym ludzie mogą obcować ze sztuką – dodaje szefowa WTZ.

  Wystawa to nie tylko prezentacja i możliwość zakupu diamentowych prac. To również spotkanie, integracja i przełamanie barier, które być może pojawiają się w naszych głowach na myśl o niepełnosprawności.

  Dochód ze sprzedaży produktów w ramach realizowanego programu terapii przeznacza się na pokrycie wydatków związanych z integracją społeczną uczestników WTZ.

  Udostępnij