• W niedzielę, 11 grudnia, pabianiczanie wezmą udział w jarmarku świątecznym z licznymi atrakcjami. Wydarzenie wróciło do kalendarza miejskich imprez po przerwie spowodowanej pandemią.

  W niedzielę o godzinie 15.00 na ulicy Zielonej ustawi się VII Pabianicka Parada Świąteczna, która przejdzie ulicą Zamkową do ulicy Bagatela. Na parkingu CH Echo o godzinie 16.00 nastąpi oficjalne otwarcie jarmarku. Na scenie wystąpią: uczestnicy Strefy Ruchu, uczniowie Szkoły Muzycznej YAMAHA, artyści Miejskiego Ośrodka Kultury, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16 i Szkoły Podstawowej nr 3, raper Daimon. O godz. 19.00 „rozbłyśnie” gwiazda wieczoru, czyli Czerwone Gitary.

  Uczestników świątecznego jarmarku czeka między innymi spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz drobne podarki od JUMI. Będą: stoiska świąteczne, ognisko z kiełbaskami organizowane przez Hufiec ZHP Pabianice, konkursy z nagrodami, dzielenie się chlebem, przejazdy bryczką Osady Rybackiej Sereczyn, warsztaty mikołajkowe dla dzieci, świąteczna karuzela i plac rozrywki.

  Dwa bezpłatne autobusy dowiozą w tym dniu na paradę świąteczną mieszkańców Bugaju i Piasków. Autobusy będą oznaczone literą M. Z krańcówki Waltera Jankego odjadą o godz. 14.35 i 15.05, a z Dworca PKP o 14.30 i 14.50do przystanku Partyzancka/Staszewskiego.

  Trasa z os. Bugaj: Waltera Jankego – Nawrockiego – 20 Stycznia – 3 Maja – Warszawska – Konstantynowska – Partyzancka – Partyzancka/Staszewskiego

  Trasa z os. Piaski: Dworzec PKP – Łaska – Wiejska – Jana Pawła II – Śniadeckiego – Orla – Wileńska – Kilińskiego – św. Jana – Partyzancka – Partyzancka/Staszewskiego

  Organizator parady i jarmarku: Urząd Miejski w Pabianicach. Współorganizatorzy: CH ECHO, JUMI sp. zo.o. Partnerzy: Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach, Straż Miejska w Pabianicach, Dekorex, Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Pabianicach, Hufiec ZHP Pabianice, Ochotnicza Straż Pożarna, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Miejski Zakład Komunikacyjny, PROMOK, Osada Rybacka Sereczyn, Progreg.

  Udostępnij