• W piątek, 9 grudnia, w Galerii Sztuki Aflopa Art przy ul. Żeromskiego zgromadziły się tłumy pabianiczan. To w związku z wystawą prac Warsztatu Terapii Zajęciowej. 

  Wystawa pt. „Miasto nocą” połączona z kiermaszem świątecznym została zorganizowana w ramach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością. W piątkowy wieczór do galerii na ul. Żeromskiego 17 przybyły tłumy.

  Gości przywitał Piotr Chrabelski:Witam serdecznie wszystkich w Aflopa Art. Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie nasza galeria jest gospodarzem tego wyjątkowego wernisażu. Każdy z nas może powiedzieć o sobie, że jest artystą, ale żeby inni mówili o nas, że jesteśmy artystami, to nasza twórczość musi zachwycić, musi mieć to “coś”, to piękno. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że dzisiaj mamy możliwość obcowania z prawdziwymi artystami. Jesteśmy zaszczyceni i wdzięczni, że reprezentujecie Pabianice, bo to miasto nocą dzięki Wam pięknie lśni. Dziękujemy Wam za to.

  Głos zabrała także kierowniczka WTZ Agnieszka Jaksa: – Chcę Wam pokazać, ile piękna mają w sobie Pabianice. Nie tylko blasku bijącego od Diamentów, ale od każdego z Was, bo Pabianice tworzy cała nasza społeczność. Zobaczcie, ile nas tu jest. Zobaczcie, Diamenty, oni wszyscy przyszli dla Was.

  Wystawę rozpoczął tajemniczy, nocny taniec Dawida i Karoliny opracowany pod okiem Marty Włodarczyk z Szkoły Tańca ESKADRA.

  Uczestnicy Warsztatów zaśpiewali także piosenkę związaną z tematem wystawy.

  Wyrazy podziwu i wdzięczności na ręce podopiecznych WTZ-u złożył starosta Krzysztof Habura wraz z członkiem Zarządu Powiatu Robertem Kraską oraz wiceprezydenci Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek i Marek Gryglewski.

  Przed i po części artystycznej można było obejrzeć i zakupić ponad 50 obrazów, które powstały w pracowni plastycznej WTZ. Ramy i płótna zostały przygotowane w pracowni stolarskiej.

  W pracowni krawieckiej uczestnicy przygotowali poduszki, maskotki i świąteczne ozdoby. Wazony, anioły, skrzyneczki, wyroby ceramiczne, stroiki i inne powstały w pracowni artystycznej. W pracowni komputerowej Diamenty zadbały, aby każda praca była podpisana.

  W trakcie wydarzenia zlicytowano obraz „Miasto nocą” stworzony techniką mieszaną przez Anhelikę Owczarek (sprzedany za 250 zł) czy elegancki, kobiecy szlafrok Lili Muszyńskiej (poszedł za 150 zł).

  Oprócz występów artystycznych i sztuki na gości czekała niespodzianka. Wszyscy mogli wziąć udział w poprowadzonych przez Piotra Pająka tańcach przy dyskotekowej muzyce i świetlnych gadżetach.

  Dochód ze sprzedaży produktów przeznaczony zostanie na pokrycie wydatków związanych z integracją społeczną uczestników WTZ.


  Kto nie dotarł do galerii w piątek, nadrobić może jeszcze w niedzielę, 11 grudnia, w godz. 11.00-13.00 oraz w poniedziałek i wtorek, 12 i 13 grudnia, w godz. 16.00-18.00.

  Udostępnij