• Po trzyletniej przerwie ulicą Zamkową przeszła świąteczna parada. W tym roku wyruszyła z ulicy Zielonej, by dotrzeć do parkingu Centrum Handlowego ECHO. Pogoda dzisiaj była wyjątkowo zimowa, co wprawiło wszystkich w radosny i świąteczny nastrój.

  Zanim jednak rozpoczęła się VII Pabianicka Parada i XI Jarmark Świąteczny, zebranych pabianiczan przywitał prezydent Grzegorz Mackiewicz:

  – Czekaliśmy na to trzy lata, by parada wróciła do Pabianic. Dzisiaj jest fantastyczny dzień. Cieszę się, że po trzech latach nieobecności rozpoczęła się siódma pabianicka parada. Rozpoczynamy więc wielkie świętowanie w Pabianicach. Życzę Wam wszystkiego najlepszego…

  – Jest pięknie, są święta, wszyscy się kochamy, jest cudownie. Pabianice to piękne, cudowne miasto i wy to miasto tworzycie – takie piękne, najpiękniejsze miasto w całej Polsce. Cieszę się, że was widzę. Życzę wam pięknych, wspaniałych i cudownych świąt – z uśmiechem na twarzy dodała wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

  W VII paradzie świątecznej ulicą Zamkową przeszli: Urząd Miejski, JUMI, Przedszkola Miejskie nr nr 4, 5 i 6, PTC Jantoń, Zespół Szkół Specjalnych nr 5, Hufiec Pabianice, Szkoła Podstawowa nr 17, Centrum Seniora, Szkoła Muzyczna Yamaha, Szkoła Podstawowa nr 16, pabianiczanie oraz OSP Pabianice.

  W świątecznym nastroju uczestnicy przemaszerowali ulicą Zamkową aż do Centrum Handlowego ECHO, by tam rozpocząć zabawę podczas jarmarku świątecznego. O godzinie 19.00 rozpoczął się koncert Czerwonych Gitar.

  Udostępnij