• Wokół nas na co dzień możemy spotkać wiele osób potrzebujących, samotnych, chorych, w trudnych sytuacjach życiowych. Braki materialne (żywności, odzieży czy też sprzętów gospodarstwa domowego) są dla nich uciążliwe każdego dnia, a szczególnie w czasie Bożego Narodzenia.

  Szczególną akcją wspierającą tych, dla których ogrzany dom, ciepłe ubranie lub po prostu żywność są wyłącznie świątecznym życzeniem jest Szlachetna Paczka, działająca od lat również w Pabianicach.

  W tym roku w naszym mieście zgłoszonych zostało 47 rodzin, a po weryfikacji przeprowadzonej przez odpowiednio przygotowanych wolontariuszy paczkę otrzymało 28 z nich. Było to blisko 20 rodzin mniej w porównaniu do zeszłorocznej edycji tej akcji charytatywnej.

  Obdarowanymi byli zarówno ludzie starsi, jak i rodziny z dziećmi. Potrzeby obejmowały głównie żywność, chemię oraz sprzęty gospodarstwa domowego. Wśród szlachetnych podarunków znalazło się również zamówione na wymiar łóżko, stół, krzesła czy też bon do sklepu RTV na telewizor.

  Zapotrzebowanie rodzin obejmowało również bardzo „ekstremalne”, a jednak potrzebne dla godnego funkcjonowania przedmioty. Wśród próśb, a później w skompletowanych paczkach znajdowały się m.in. okna, a także płyty podłogowe.

  Jak co roku, w trakcie tegorocznej edycji Paczki padały rekordy. O Szlachetne „NAJ” zapytaliśmy Natalię Malinowską, liderkę tegorocznej edycji.

  Największa obdarowana w tym roku rodzina to osiem osób. Pięcioro dzieci, rodzice oraz babcia – wylicza Malinowska. – Największa zaś paczka przygotowana w tym roku w naszym mieście została sporządzona przez jedną z firm, w ramach której do akcji włączyło się 600 osób. Wartość tej paczki wyniosła 26.000 złotych.

  Co roku również w opisach rodzin przeczytać można o specjalnych życzeniach poszczególnych osób oczekujących na paczkę. Niektóre z nich bywały przez lata zaskoczeniem, a nawet wywoływały wzruszenie. Tak też było i w tym roku.

  Jedna z osób nie chciała dostać czegoś specjalnego dla siebie. Prosiła o coś, co przypominałoby jej o darczyńcy Szlachetnej Paczki  – opowiadała liderka.

  W tegorocznej Szlachetnej Paczce brało udział 16 wolontariuszy, z czego 6 ochotników angażowało się w akcję po raz pierwszy.

  Pabianiczanie pokazali, że są SZLACHETNI, a przede wszystkim ponownie udowodnili, że warto pomagać, a dla darczyńców „być dobrym tak jak chleb”.

  Udostępnij