• W sobotę, 10 grudnia, na hali tenisowej MOSiR-u odbyła się 9. edycja Mikołajkowego Turnieju Pabianickiego Klubu Tenisowego. Wzięło w niej udział prawie 80 dzieci.

  W ramach turnieju rozegrano ponad 180 meczów w czterech kategoriach piłek. Najmłodsi bawili się na kortach uczestnicząc w różnych sportowych konkurencjach. Młodych tenisistów wspierali i dopingowali rodzice oraz opiekunowie. Obejrzeć rozgrywki przybyli: wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, przedstawiciel Rady Sportu i powiatu Łukasz Stencel, Katarzyna Świciak i Piotr Unierzyski z Polskiego Związku Tenisowego oraz Zbigniew Wereszka z Wojewódzkiego Związku Tenisowego. Na hali MOSiR-u zgromadziło się łącznie około 250 osób.

  To był wyjątkowy turniej. Nie tylko graliśmy, ale też tańczyliśmy pod okiem samego mistrza świata w jumpstyle, uczestnika “Mam Talent” i zawodnika Pabianickiego Klubu Tenisowego Filipa Cybulskiego – mówi Ewa Szulc, członek Zarządu PKT. – Wraz ze swoimi tancerzami z Atomic Destination Team – Jumpstyle dał świetny występ. 

  Nie mogło zabraknąć także prezentów, które rozdawał święty Mikołaj wraz ze Śnieżynką. Wyjątkową niespodzianką dla młodych tenisistów była możliwość spotkania się i zagrania z mistrzem Polski Szymonem Kielanem, pabianiczaninem i wychowankiem PKT.

  Podczas turnieju każdy mógł zostać świętym Mikołajem. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy dla chorego na SMA Leosia. Zebrano sporą sumę.

  Dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji imprezy. Bez Was, by się nie udało! Dziękuję Szymonowi Kielanowi, przedstawicielom Związku Tenisowego i władz Pabianic, że byli z nami. To ważne dla młodych tenisistów – podsumowuje Ewa Szulc. – Dzięki, że byliście z nami. Było suuuper. Do zobaczenia za rok!

  Wyniki turnieju:

  Kat. piłka czerwona

  1. Szymon Dzwonnik

  2. Piotr Banasiak

  3. Aleksander Płużański

  Kat. piłka pomarańczowa

  1. Aleksander Szulc-Czerwiński

  2. Piotr Lewowski

  3. Michał Szczerkowski

  Kat. piłka zielona

  1. Zygmunt Frydrych

  2. Antoni Wójtowicz

  3. Maria Wlazłowicz

  Kat. piłka żółta („twarda”)

  1. Bartosz Borowiec

  2. Filip Cybulski

  3. Mikołaj Płusa

  foto: Ewa Szulc, Foto Kate

  Udostępnij