• XXIV ogólnopolski konkurs plastyczny „Kartka świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach zakończony.

  Na konkurs wpłynęło 955 prac z 86 placówek oświatowych i kulturalnych, m.in. z Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Rybnika, Zabrza, Bukowiny, Zakopanego, Płocka, Gliwic i oczywiście z Pabianic. 

  Jury przyjrzało się zakwalifikowanym do oceny dziełom. Artyści plastycy (Wanda Ugarenko, Magdalena Możdżeń i Benedykt Możdżeń) przyznali nagrody i wyróżnienia w 12 kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych są pabianiczanie.

  W kategorii 9 lat wyróżnienie zdobyła Nadia Zajdel z Młodzieżowego Domu Kultury w Pabianicach (op. Jacek Kowalski). Kategoria 12 lat: wyróżnienie otrzymała Ewelina Grala ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pabianicach (op. Adam Suwald).

  W kat. 13 lat nagrodę otrzymała Karolina Fraszka z MDK (op. Anna Ucińska), a wyróżnienie – Anna Pęczek, też z MDK-u (op. Jacek Kowalski).

  Nagrodę w kategorii specjalnej otrzymali Dazia Konoplianko i Wojciech Gajzler z Młodzieżowego Dom Kultury w Pabianicach. Ich opiekunem jest Jacek Kowalski.

  Gratulujemy!

  Udostępnij