• Wczoraj i dziś, 13 i 14 grudnia, w Pabianickim Centrum Medycznym odbywał się państwowy, praktyczny egzamin z dziedziny fizjoterapii. Przed jego rozpoczęciem zorganizowano konferencję prasową.

    W briefingu w pabianickim szpitalu udział wziął wiceprezes PCM Witold Olszewski oraz specjaliści: prof. Jan Szczegielniak, konsultant krajowy ds. fizjoterapii, prof. Zbigniew Śliwiński, pierwszy konsultant krajowy ds. fizjoterapii, i dr Renata Szczepaniak, kierownik Pabianickiego Centrum Rehabilitacji. Konferencja prasowa poprzedziła odbywający się w PCM-ie państwowy egzamin praktyczny dla fizjoterapeutów. Część teoretyczna zorganizowana była w poniedziałek, 12 grudnia, w Łodzi.

    Bardzo się cieszę, że serce polskiej fizjoterapii bije dzisiaj w Pabianickim Centrum Medycznym – powiedział wczoraj Witold Olszewski, wiceprezes PCM. – Po raz czwarty w naszych murach odbywa się państwowy egzamin specjalizacyjny w dziedzinie fizjoterapii. Egzamin trudny, bo wymagający od fizjoterapeutów szerokiej wiedzy z różnych dziedzin medycyny, między innymi kardiologii, neurologii czy chirurgii.

    Później fizjoterapeuci przystąpili do egzaminu, który był merytoryczne przygotowany przez pracowników i specjalistów pabianickiego szpitala, dr Renatę Szczepaniak i dr. Jakuba Oberbeka. W organizację egzaminu zaangażowana była cała załoga Pabianickiego Centrum Rehabilitacji.

    Obecnie w Polsce jest zarejestrowanych około 76 tys. fizjoterapeutów. Około tysiąca posiada specjalizację.

    Udostępnij