• Już dziś zapraszamy w imieniu organizatorów na spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o wierze”. Tym razem tematem będzie adwent.

  Dla większości ludzi to czas chodzenia po sklepach, by kupić prezenty. To czas szykowania potraw świątecznych i krzątania się w domach, by być gotowym na przyjęcie gości. Cieszymy się szczególną atmosferą, znanym z dzieciństwa zapachem wszelakich smakołyków, udekorowanymi witrynami w sklepach, choinkami, dźwiękami kolęd i świątecznych hitów.

  Jednak w początkowym zamyśle adwent miał nas przygotować nie na Boże Narodzenie, a na ponowne przyjście Pana Jezusa w chwale. Nie zawsze trwał 4 tygodnie i nie zawsze był to okres radosny, a czasami wręcz pokutny (fioletowa barwa liturgiczna).

  O historii adwentu, różnych regionalnych tradycjach związanych z tym czasem, a przede wszystkim o znaczeniu adwentowego przesłania opowie na kolejnym spotkaniu z cyklu „Porozmawiajmy o wierze” pastor pabianickiego zboru ewangelickiego, bp Jan Cieślar.

  Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 19 grudnia, o godz. 18.00 w sali pabianickiego domu parafialnego przy ul. Zamkowej 8.

  Zapraszamy do wspólnej otwartej dyskusji na temat przeżywania czasu adwentu.

  Udostępnij