• PCK wyłoniło krwiodawcę miesiąca. W listopadzie został nim Marcin Świercz.

    Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu służby zdrowia na krew, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Rejonową Radą Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach oraz punktem pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Pabianicach od 1 listopada rozpoczął promocję honorowego oddawania krwi pn. KRWIODAWCA MIESIĄCA.

    W listopadzie „krwiodawcą miesiąca” został Marcin Świercz. Dotąd oddał już ponad 20 litrów tego bezcennego leku. Na pytanie, co było powodem pierwszego oddania krwi, odpowiedział: – Chęć pomocy innym. Jak postanowił, tak zrobił. Nasz „krwiodawca miesiąca” zapewnia, że: – Będę ją oddawał tak długo, dopóki zdrowie mi pozwoli.

    Marcin Świercz otrzymał drobne upominki od Oddziału Rejonowego PCK w Pabianicach oraz suplementy diety ufundowane przez AFLOFARM Farmacja Polska sp. z o.o.

    Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy już są krwiodawcami oraz tych, którzy chcą nimi zostać, do wzięcia udziału w tej akcji. Każdy może zostać „krwiodawcą miesiąca”. Wystarczy wypełnić specjalne zgłoszenie, że chce się po zakończeniu miesiąca brać udział w losowaniu tego tytułu. Krwiodawca/krwiodawczyni, którego nazwisko zostanie komisyjnie wylosowane, otrzyma upominki ufundowane przez organizatorów oraz darczyńców. Jego nazwisko oraz zdjęcie zostaną podane do publicznej wiadomości na łamach tygodnika „Nowe Życie Pabianic”. Karty zgłoszeniowe są do pobrania w punkcie pobrań krwi w Pabianicach (ul. Jana Pawła II 5).

    Udostępnij