• W środę, 21 grudnia, w Pabianickim Centrum Medycznym liczni goście zgromadzili się, by złożyć sobie świąteczne życzenia. Przedstawiono także nowego prezesa szpitala.

  Do PCM przybyli przedstawiciele władz i instytucji z terenu miasta i powiatu, a także pracownicy placówki. Wigilię w szpitalu rozpoczęły występy artystyczne podopiecznych pabianickiego Warsztatu Terapii Zajęciowej.

  „Diamenty” zaśpiewały dla zgromadzonych gości świąteczne kolędy.

  Później nadszedł czas na życzenia, które rozpoczął prezydent miasta.

  Niech te święta będą wyjątkowe, rodzinne i ciepłe. Wiem, że wielu z Was będzie dyżurowało w szpitalu, wielu spędzi tylko chwilę z rodziną. Dlatego ważne, by tę chwilę można było w szczególny sposób celebrować. Najważniejsze, byśmy mogli spotkać się w tym czasie z najbliższymi i zamiast tę godzinę stać przy garach, to tę godzinę spędzić od serca z bliskimi. Życzę Wam, byście 27 grudnia, gdy się rano obudzicie, mogli stwierdzić, że to były udane i dobre święta – mówił prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Przewodniczący Rady Powiatu Florian Wlaźlak dodał: – Chciałbym życzyć, by te kolędy, które dzisiaj słyszeliśmy, były treścią zbliżających się świąt. W tym roku możemy z satysfakcją powiedzieć, że te nasze życzenia nie są tylko werbalne. To jest rzeczywistość, to są fakty, bo potrafiliśmy jako naród zdać egzamin z miłości. Myślę tutaj o Ukrainie. Na przyszły rok życzę nam wszystkim pokoju i spokoju, bo to jest obecnie najważniejsze.

  W czasie wigilii dowiedzieliśmy się, że zmienił się skład zarządu szpitala. Przed świątecznym spotkaniem odbyło się posiedzenie rady nadzorczej PCM. Od teraz zarząd jest jednoosobowy i skupia się w osobie nowego prezesa PCM. Został nim Witold Olszewski, do tej pory wiceprezes.

  Olszewski ma 35 lat. Ukończył Uniwersytet Medyczny w Łodzi i SGH w Warszawie. Jest doktorem nauk ekonomicznych. Z Pabianickim Centrum Medycznym związał się w kwietniu 2020 roku, kiedy wybrano go na przewodniczącego rady nadzorczej. W grudniu 2021 roku objął stanowisko wiceprezesa. Teraz pokieruje PCM jako jego szef. Dotychczasowy prezes – Janusz Kazimierczak – został odwołany ze stanowiska. Zasiadał na nim od 1 lipca 2019 roku.

  W pierwszej kolejności chciałem podziękować panu prezydentowi oraz przewodniczącemu rady nadzorczej za powierzenie mi od dzisiaj pełnienia funkcji prezesa Pabianickiego Centrum Medycznego. To dla mnie ogromne wyróżnienie, zaszczyt i zobowiązanie. Zrobię wszystko, by dalej rozwijać szpital w dobrym kierunku – powiedział nowy prezes Witold Olszewski. – Dziękuję, że tak licznie przybyliście na tę uroczystość. To świadczy o tym, że zależy państwu na szpitalu tak samo bardzo jak nam. Z okazji zbliżających się świąt chciałem złożyć serdeczne życzenia: wytchnienia, nadziei, spełnienia marzeń, dużo zdrowia, wielu sukcesów, tych zawodowych, jak i prywatnych w roku 2023. Mam nadzieję, że tych zawodowych wspólnych będzie jak najwięcej. Wszystkiego dobrego.

  Ponadto we władzach Pabianickiego Centrum Medycznego są obecnie: dyrektor ds. administracyjno-technicznych Adam Marczak, p.o. dyrektora ds. lecznictwa Konrad Michalski, dyrektor ds. pielęgniarstwa Lidia Klimczak-Moszyńska oraz dyrektor ds. finansowych Sylwia Kaczmarek-Brzuska.

  Słowo Boże i życzenia popłynęły od księdza Ryszarda Stanka, proboszcza parafii Świętego Maksymiliana oraz biskupa Jana Cieślara, proboszcza parafii ewangelicko-augsburskiej.

  Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem. Po części oficjalnej na gości czekał świąteczny poczęstunek.

  Udostępnij