• Kolejny medal i puchar wywalczyła nasza seniorka biegaczka.

  W sobotę, 17 grudnia, w Strzelcach Opolskich odbył się XXXIII strzelecki bieg uliczny im. Euzebiusza Ferta na dystansie 15 kilometrów. Pabianice reprezentowała seniorka-biegaczka Janina Rosińska, która zajęła III miejsce na dystansie 15 km w kategorii wiekowej kobiet 70 lat i starsze. Otrzymała również dyplom dla najstarszej uczestniczki.

  Bieg bardzo trudny, ponieważ temperatura była poniżej zera, było dużo śniegu i mocno wiało. Trasa po polach i wioskach, gdzie nie było odśnieżone, sprawiała kłopoty. Nie można było szybko biec ze względu na bezpieczeństwo. Mimo trudnych warunków udało mi się stanąć na podium, z czego jestem bardzo zadowolona mówi Janina Rosińska.

  Rok 2022 był bardzo udany dla sportsmenki. Udało jej się wywalczyć siedem złotych medali w mistrzostwach Polski. Startowała również w wielu biegach ulicznych.

  Zawsze z wielką radością jadę tam, gdzie mnie bardzo lubią i szanują. Jest wiele takich miejsc w Polsce dodała z uśmiechem.

  Biegi są jednak bardzo kosztowne, co dla emerytki jest sporym kłopotem i zmartwieniem.

  Same przejazdy, noclegi i startowe muszę opłacać z mojej niezbyt wysokiej emerytury. Nie stać mnie, niestety, żeby uczestniczyć we wszystkich zawodach, w których chciałabym startować i zdobywać kolejne medale, dumnie reprezentując Pabianice.

  W 2023 odbędą się mistrzostwa Polski i świata w Toruniu, w których rok w rok, od kilkunastu lat startuje Rosińska.

  – Jeżeli zdrowie dopisze, to chciałabym ponownie wystartować w Toruniu. Jest to bardzo drogi wyjazd, ale mam nadzieję, że będzie mnie stać, by tam jechać. W naszym mieście od kilku lat uważają, że powinnam sobie radzić sama, a pieniądze przeznaczają tylko na dzieci i trenerów. Przykro mi, że nikt nie docenia mnie jako seniorki, która też ma prawo do startu i pomocy od miasta – zakończyła ze smutkiem w głosie.

  Udostępnij