• Część funduszy z kiermaszu świątecznego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 przeznaczyli na karmę dla zwierząt z pabianickiego schroniska.

    Od wielu lat społeczność szkolna z SP nr 5 im. Grzegorza Piramowicza wspiera zwierzaki z pabianickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Każdego roku poszczególne klasy pod opieką wychowawców gromadzą dary w postaci: suchej i mokrej karmy zarówno dla dorosłych psów, jak i dla szczeniąt, karmę dla kotów, zabawki, smaczki oraz środki czystości. Zgromadzone dary są następnie dostarczane do schroniska, czym zajmują się nauczycielki: Dorota Olejnik, Katarzyna Dumka oraz Renata Kołodziejska.

    – W bieżącym roku szkolnym poza zbiórkami klasowymi do akcji włączył się Samorząd Szkolny, który część pieniędzy uzyskanych z dorocznego kiermaszu świątecznego przeznaczył na karmę dla zwierząt – mówi Dorota Olejnik.

    „Piątka” jak zawsze stanęła na wysokości zadania, angażując się w wiele akcji charytatywnych i wspierających tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Jak widać uczniowie SP 5 hasło „Pomaganie jest fajne” wzięli sobie głęboko do serca. Dobro powraca.

    Udostępnij