• Pabianickie Centrum Medyczne, a dokładniej lekarze oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej mogą pochwalić się nowymi metodami leczenia.

  Ostatnio przeprowadzili zabieg wszczepienia endoprotezy powierzchniowej stawu kolanowego.  Wcześniej w PCM tego typu zabiegów nie było.

  – Rzeczywiście, wykonaliśmy go po raz pierwszy, rozszerzając tym samym zakres udzielanych pacjentom świadczeń medycznych – zaznacza lek. Marcin Lisiecki z oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej.

  Operacja polega na wszczepieniu w miejsce ubytku chrząstki stawowej specjalnego implantu, łączącego w swojej budowie kwas hialuronowy oraz polietylen o wysokiej masie cząsteczkowej.

  – Dzięki zastąpieniu ubytku chrząstki na obciążanej powierzchni zmniejszają się dolegliwości bólowe pacjenta. Ponadto pozwala to uniknąć lub znacząco opóźnić leczenie inwazyjne, jakim jest endoprotezoplastyka stawu kolanowego – tłumaczy lekarz.

  Odpowiednie narzędzia pozwalają wykonać ten zabieg metodą małoinwazyjną. Jest to o tyle istotne, że w ten sposób zmniejsza się uraz spowodowany zabiegiem, co przekłada się na szybszą rehabilitację i sprawniejszy powrót do zdrowia.

  Pacjenci, którzy chcieliby poddać się takiemu zabiegowi, mogą zgłaszać się ze skierowaniem oraz z wynikami badań do kierownika oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej w szpitalu w Pabianicach (na trzecim piętrze), od poniedziałku do czwartku w godz. 14.00 – 14.30.

  Udostępnij