• Grudzień w przedszkolu przy św. Jana 28 upłynął w świątecznej atmosferze.

  Wszystko zaczęło się od konkursu. Dyrektor Monika Witusik-Kamieniak wraz z Iwoną Świętosławską z grupy Myszek ogłosiły rodzinny konkurs na najpiękniejszy świąteczny stroik.

  – Liczba przyniesionych prac przerosła nasze oczekiwania, bowiem stroików wykonanych przez całe rodziny było bardzo dużo, a wszystkie przecudne, pomysłowe i bardzo kreatywne, wykonane z ogromną starannością. Warto zaznaczyć, że każdy uczestnik konkursu otrzymał wspaniałą nagrodę  – mówi nauczycielka Katarzyna Wota-Wendler.

  16 grudnia w przedszkolu pojawił się długo wyczekiwany gość – św. Mikołaj. Zawitał do każdej klasy. Oczywiście z workiem pełnym prezentów. Spotkaniom z Mikołajem towarzyszyły śpiewy, wiersze, piosenki i zabawy. Każda grupa bowiem bardzo przygotowała się na spotkanie z tym sympatycznym gościem. Były także poufne rozmowy ze św. Mikołajem…

  Tuż przed Bożym Narodzeniem zorganizowano uroczyste spotkanie świąteczne przedszkolaków z dyrekcją, nauczycielkami, wszystkimi paniami i panami pracującymi w przedszkolu oraz przedstawicielami Rady Rodziców. Uroczystość zorganizowały nauczycielki: Iwona Świętosławska, Małgorzata Borowiec i Jolanta Jarzębowska.

  – Harcerze przynieśli nam Światełko z Betlejem. Wysłuchaliśmy fragmentu świątecznego opowiadania. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Na koniec pani dyrektor złożyła piękne życzenia świąteczne wszystkim przedszkolakom i ich bliskim, a także pracownikom PM 11. A potem zaprosiła nas na najpyszniejszy obiad świąteczny – opowiada Katarzyna Wota. – I tak mogliśmy zjeść zupę pieczarkową z gwiazdkowym makaronem, pierożki z kapustką i pieczarkami, a jak ktoś wolał inne pierożki, to były na słodko z musem owocowym, zajadaliśmy też kapustę wigilijną. Były pyszne ciacha: makowiec, piernik, ciasto marchewkowe oraz serniczek, do tego kompot z suszonych owoców z goździkami i cynamonem.

  Wiele grup z okazji świąt przygotowało spotkania świąteczne dla swoich bliskich.

  Sami przyznacie, że grudzień był bardzo pracowity dla przedszkolaków.

  Z okazji nadchodzącego Nowego Roku cała społeczność „jedenastki” składa wszystkim najlepsze życzenia!

  foto: PM 11

  Udostępnij