• Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy wsparciu Biura Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża przygotował 100 paczek z artykułami spożywczymi dla Ukraińców przebywających na terenie naszego miasta.

  PCK informuje, że do wydania pozostało jeszcze ok. 50 paczek.

  – Paczki wydajemy w każdy poniedziałek od 12.00 do 15.00 i w środę od 11.00 do 14.00. W piątek, 6 stycznia, w Święto Trzech Króli biuro jest nieczynne – mówi prezes Andrzej Chałupka.

  Paczki zawierają artykuły spożywcze, które posłużą do przygotowania Wigilii prawosławnej i potraw na święta Bożego Narodzenia, które w stosunku do naszych są „przesunięte” o dwa tygodnie (od 7 stycznia).

  Dzięki wolontariuszom Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach i uprzejmości (zgoda na zbiórkę) sklepów INTERMARCHE, CARREFOUR i pawilonu SPOŁEM na Bugaju udało się zebrać artykuły spożywcze, z których przygotowano ponad 80 paczek dla seniorów.

  – Oddział Rejonowy serdecznie dziękuje wymienionym sklepom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy swoimi darami wspomogli przygotowanie paczek świątecznych dla seniorów i rodzin zagrożonych społecznym wykluczeniem – powiedział prezes.

  Dystrybucja tych paczek odbywała się za pośrednictwem opiekunów Szkolnych Kół PCK.

  Udostępnij