• Wczorajsze (3 stycznia) popołudnie upłynęło w II Liceum Ogólnokształcącym pod znakiem Unii Europejskiej. To za sprawą konkursu wiedzy o Unii Europejskiej stowarzyszenia „Pracownia Pomysłów” dla uczniów szkół średnich.

  W konkursie wzięło udział ponad 40 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 2 oraz Zespołu Szkół nr 3. Odpowiadali na pytania z zakresu zasad i podstawowych pojęć prawnych dla systemu prawa UE, korzyści płynących z obywatelstwa UE, wiedzy o instytucjach wspólnoty i wielu innych.

  Działalność Unii Europejskiej wpływa na nasze życie codziennie, choć tego często nie zauważamy. To nie tylko pieniądze na inwestycje. To uprawnienia, które ma każdy z nas, każdy pabianiczanin, choćby poprzez posiadanie obywatelstwa UE. Chciałem sprowokować tym konkursem swoich kolegów do tego, żeby poczytali co nieco o tym, jak kształtują się ramy funkcjonowania Unii – mówi Gracjan Majewski ze stowarzyszenia „Pracownia Pomysłów”.

  Pierwszą dziesiątkę, jak i podium, zdominowali chłopcy. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Wieczorek z klasy 2C, drugie zajął Mikołaj Cukrzyński z klasy 3C, a trzecie – Barbara Bogusławska z klasy 3C.

  Zwycięzcom wręczono wartościowe nagrody rzeczowe: aparat natychmiastowy Instax, smartwatcha i głośnik bezprzewodowy. Dodatkowo uczniowie, których prace znalazły się w pierwszej dziesiątce, pojadą na wycieczkę do Sejmu i Senatu.

  foto: Nel Pawełczyk

  Udostępnij