• PCK wyłoniło kolejnego krwiodawcę miesiąca. W grudniu został nim Daniel Rejzowicz.

    Przypomnijmy, że wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu służby zdrowia na krew, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Rejonową Radą Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach oraz punktem pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Pabianicach od 1 listopada rozpoczął promocję honorowego oddawania krwi pn. KRWIODAWCA MIESIĄCA.

    W grudniu – w wyniku losowania (wpłynęło 245 kuponów) -„krwiodawcą miesiąca” został Daniel Rejzowicz. Swoją „przygodę” z honorowym oddawaniem krwi rozpoczął w Zespole Szkół nr 3 w Pabianicach. Dotąd oddał już ponad 7 litrów krwi i – jak mówi – nadal będzie ją oddawał, bowiem ona ratuje życie.

    W nagrodę pan Daniel został uhonorowany zestawem suplementów wspomagających zdrowie ufundowanym przez AFLOFARM Farmacja Polska oraz innymi drobiazgami (między innymi apteczka pierwszej pomocy) ufundowanymi przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach. Gratulujemy.

    Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy już są krwiodawcami, oraz tych, którzy chcą nimi zostać, do wzięcia udziału w tej akcji. Każdy może zostać „krwiodawcą miesiąca”. Wystarczy wypełnić specjalne zgłoszenie, że chce się po zakończeniu miesiąca brać udział w losowaniu tego tytułu. Krwiodawca/krwiodawczyni, którego nazwisko zostanie komisyjnie wylosowane, otrzyma upominki ufundowane przez organizatorów oraz darczyńców. Jego nazwisko oraz zdjęcie zostaną podane do publicznej wiadomości na łamach tygodnika „Nowe Życie Pabianic”. Karty zgłoszeniowe są do pobrania w punkcie pobrań krwi w Pabianicach (ul. Jana Pawła II 5).

    Udostępnij