• Byliśmy na przedpremierowym pokazie „Wygranej” – najnowszego dokumentu Zbigniewa Gajzlera.

  Zdjęcia do filmu ruszyły w niedzielę, 18 lipca 2022 roku.

  – Tym razem opowiem o odważnej kobiecie. To Katarzyna Kowalska, która dzięki silnej woli, pomimo wielu trudności wyszła z nałogu alkoholowego. To bardzo bolesny okres, który odciska piętno w psychice na długie lata – mówił wtedy Zbigniew Gajzler.

  I kiedy wydawało się, że można już oddać się spokojowi życia, nagle jak zza rogu pojawia się… rak. Dzięki szybkiej reakcji i wyzbycia się niemal wszystkiego bohaterce udaje się najgorsze zażegnać.

  – To będzie pierwszy dokument przełamujący stereotyp myśleniowy, że jak pijak, to tylko facet. Kasia, zdobyła się na tę odwagę, przy pełnej akceptacji mojej osoby, by pokazać, że ten problem dotyczy coraz większej ilości kobiet – dodał reżyser.

  Ten mocny dokument doczekał się przedpremiery w czwartek, 5 stycznia, w sali kominkowej starostwa. Na pokaz dla mediów przybył reżyser w towarzystwie bohaterki Katarzyny Kowalskiej oraz swoich aktorek: Katarzyny Tkacz, Wiesławy Różańskiej, Ewy Szulc, Anny Skurnicy oraz wnuczki Mili, grającej w filmie córeczkę głównej bohaterki.

  Obraz wraz z przedstawicielkami pabianickich mediów obejrzał starosta Krzysztof Habura i sekretarz powiatu Jacek Barasiński oraz Klaudia Rusołowska z kina Helios.

  Były brawa i podziękowania dla bohaterki filmu i reżysera Zbigniewa Gajzlera.

  Dodajmy, że muzykę skomponował przyjaciel reżysera Michał Lorenc, znany twórca muzyki filmowej. Autorem zdjęć i montażystą jest wieloletni współpracownik Gajzlera Witold Szulc.

  Współproducentka to Anna Bober Davis z Los Angeles, aktorka i producentka pracująca z Gajzlerem przy wcześniejszej produkcji „Kocham życie”. To ona zajęła się też tłumaczeniem filmu i jest odpowiedzialna za pokazy w USA.

  Patronat medialny nad „Wygraną” objęła Halina Rosa, redaktor naczelna magazynu DESIGNER, Ambassador of World Polonia Heritage ze Sztokholmu i jej Fundacja.

  – To moja pierwsza taka produkcja w nieprzewidywalnych okolicznościach, mowa o covidzie, wojnie i jej konsekwencjach ekonomicznych. To trudne warunki generowania środków finansowych. Ale gwarantuję swoim nazwiskiem, że to niesamowity obraz zbudowany na silnych emocjach i z bogatą obsadą – powiedział Gajzler.

  W niedzielę, 15 stycznia, „Wygrana” ujrzy światło dzienne. W kinie Helios odbędzie się uroczysta pabianicka premiera filmu. Początek o godz. 19.30.

  foto: Cel.

  Udostępnij