• W Warszawie 4 stycznia dwie uczennice Zespołu Szkół nr 3 uczestniczyły w olimpiadzie wiedzy hotelarskiej.

  Joanna Stefańska i Samanta Strycharczyk z klasy IV technikum hotelarskiego pod opieką nauczycielki przedmiotów zawodowych Marioli Lach uczestniczyły w etapie okręgowym XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Gospodarzem tego etapu dla naszego regionu był Zespół Szkół Hotelarsko-Turystyczno-Gastronomicznych nr 1 przy ul. Krasnołęckiej 3 w Warszawie.

  Spotkało się tam 65 uczniów, zwycięzców eliminacji szkolnych z województw: mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, podlaskiego i świętokrzyskiego.

  – Ich zadaniem konkursowym było rozwiązanie w czasie 45 minut testu on-line, składającego się z 60 pytań z zakresu szerokiej wiedzy hotelarskiej z uwzględnieniem tematu wiodącego, czyli „Turystyki odpowiedzialnej”. Każde pytanie zawierało 4 odpowiedzi, z czego tylko jedna była prawidłowa. Pytania były dość trudne, bo oprócz zagadnień teoretycznych wymagały wiedzy z różnych czasopism hotelarskich, stron internetowych poszczególnych sieci hoteli i portali turystyczno-hotelarskich – opowiada opiekunka Mariola Lach.

  Teraz uczennice Zespołu Szkół nr 3 z niecierpliwością czekają na wyniki i na decyzję Komitetu Głównego Olimpiady, który spośród 262 uczestników zawodów okręgowych z całej Polski wyłoni 30 finalistów zawodów centralnych.

  Trzymamy kciuki!

  Udostępnij