• 31. Finał WOŚP zagra w niedzielę, 29 stycznia, pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą!”. Co w tym roku przygotowuje pabianicki sztab? Na pewno wystąpi Big Cyc…

  Dziś, 5 stycznia, w Centrum Handlowym „Tkalnia” – które kolejny raz jest gospodarzem pabianickiej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – odbyła się konferencja prasowa inaugurująca obchody 31. Finału. W galerii zgromadzili się: szef naszej Orkiestry Michał Pietrzak, członkini sztabu Kamila Kot, zarządca „Tkalni” Robert Zapędowski, wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski oraz starosta Krzysztof Habura. Wspólnie zaprosili do pomagania i zabawy.

  W trakcie briefingu przedstawiono plakat tegorocznego Finału w Pabianicach, pierwsze wydarzenia towarzyszące (w tym momencie jest ich zaplanowanych około piętnastu) i – przede wszystkim – gwiazdę orkiestrowego koncertu, która zagra na głównej scenie zlokalizowanej na parkingu „Tkalni”. Będzie to zespół Big Cyc.

  Poza tym, czekają nas muzyczne wydarzenia w Miejskim Ośrodku Kultury oraz pubie Mariańska i Zielona Górka. Kto zagra? Tego organizatorzy jeszcze nie zdradzają. Wiemy, że w Mariańskiej odbędzie się koncert hiphopowy, na Zielonej Górce kameralny rockowo-bluesowy, a w MOK-u szantowy. Organizatorzy nie wykluczają, że lista ta się jeszcze wydłuży.

  Bardzo cieszę się z tego odzewu całej społeczności naszego miasta, powiatu i okolic. Nasz sztab jest ewenementem na skalę kraju. Obejmuje swoim obszarem całe Pabianice, jest jeden, a zazwyczaj miasta mają kilka takich sztabów  – mówił dziś Michał Pietrzak, szef pabianickiej Orkiestry. – Lista firm, które z nami współpracują i mają swoją puszkę stacjonarną, jest już wyczerpana. W tej chwili wnioskujemy do fundacji WOŚP o przyznanie nam większego limitu puszek. Tak samo jest z wolontariuszami. Mamy ich 350 osób zarejestrowanych. Ta lista zamknęła się w trzy dni.

  Podobnie jak rok temu, w pabianickich szkołach odbędą się minifinały, w pasażu „Tkalni” stanie mała scena z występami artystycznymi i rozegrany zostanie mecz piłki nożnej WOŚP kontra przyjaciele. Zorganizowane zostaną także, tradycyjnie już, aukcje „PrzydaSię” morsowanie oraz bieg „Policz się z cukrzycą”. To szósta edycja, która rozegra się w dniu Finału na Lewitynie (dystans to 5 km).

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy skończyła w tym roku 30 lat. Wszystko zaczęło się 3 stycznia 1993 roku. Celem 1. Finału była pomoc w leczeniu chorób serca najmłodszych. Podczas 30. Finałów Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,75 mld zł i kupiła blisko 70.000 urządzeń. W Pabianicach Orkiestra gra 30 raz.

  Udostępnij