• W niedzielę, 15 stycznia, w kinie Helios będzie można obejrzeć najnowszy dokument Zbigniewa Gajzlera pt. „Wygrana”.

    Początek o godzinie 19.30 w kinie przy ul. Grobelnej 8. Pokaz przedpremierowy dla mediów odbył się 5 stycznia w sali kominkowej starostwa. Była tam nasza redakcja. Zachęcamy pabianiczan do obejrzenia filmu o niezwykłej bohaterce.

    Katarzyna Kowalska to odważna kobieta, która dzięki silnej woli, pomimo wielu trudności wyszła z nałogu alkoholowego. I kiedy wydawało się, że można już oddać się spokojowi życia, nagle jak zza rogu pojawił się… rak. Dzięki szybkiej reakcji i wyzbycia się niemal wszystkiego kobiecie udaje się najgorsze zażegnać.

    Zdjęcia do filmu ruszyły 18 lipca 2022 roku. Oprócz głównej bohaterki zagrały w nim: Katarzyna Tkacz, Wiesława Różańska, Ewa Szulc, Anna Skurnica oraz wnuczka reżysera Mila, grająca w filmie córeczkę głównej bohaterki. Muzykę skomponował Michał Lorenc, a autorem zdjęć i montażystą jest Witold Szulc. Współproducentką „Wygranej” jest Anna Bober Davis z Los Angeles, aktorka (też wystąpiła w „Wygranej”) i producentka pracująca z Gajzlerem przy wcześniejszej produkcji „Kocham życie”. To ona zajęła się też tłumaczeniem filmu i jest odpowiedzialna za jego pokazy w USA. Patronat medialny nad filmem objęła Halina Rosa z magazynu DESIGNER, Ambassador of World Polonia Heritage ze Sztokholmu i jej Fundacja.

    Udostępnij