• Wczoraj, 10 stycznia, w Łodzi odbyła się konferencja prasowa samorządowców z województwa poświęcona środkom unijnym z Krajowego Planu Odbudowy. W briefingu udział wzięli pabianiccy politycy.

  Na konferencję Ruchu Samorządowego „Tak Dla Polski” dotyczącej pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy przybyli politycy pabianickiej Platformy Obywatelskiej i Lewicy.

  Brak pieniędzy z KPO to kolejny element zamachu na samorząd. Bez środków z Unii Europejskiej ciężko będzie prowadzić inwestycje, zmieniać nasze miasta i sprawiać je bardziej przyjaznym mieszkańcom i środowisku – mówił wczoraj przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski.

  Ruch Samorządowy „Tak Dla Polski” domaga się także jasnych kryteriów w przyznawaniu środków z KPO samorządom oraz jawności procedury uruchamiania projektów z KPO.

  – Każdy dzień zwłoki w pozyskaniu środków z KPO to strata dla gmin, miast, powiatów i województw. Tracą na tym inwestycje, traci na tym rozwój, a w konsekwencji tracą na tym wszyscy mieszkańcy – dodają pabianiccy samorządowcy.

  foto: PO Pabianice

  Udostępnij