• W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych dostępna jest opcja e-wizyty, którą można odbyć w dogodnym czasie. W ciągu ubiegłego roku z wideorozmowy z ekspertem skorzystało ponad 111 tys. klientów.

  Możliwość skorzystania z e-wizyty jest szczególnie ważna w okresie zimowym, kiedy więcej osób choruje. Liczba zaświadczeń lekarskich wystawionych z tytułu choroby w listopadzie 2022 roku wyniosła 1 mln 835 tys., a od 1 do 26 grudnia – 2 mln 178 tys.

  W województwie łódzkim w listopadzie ubiegłego roku z tytułu choroby własnej wystawiono w sumie 130 tys. e-ZLA, a w grudniu – 178,5 tys.

  Klienci najczęściej wybierali e-wizyty w temacie emerytur i rent, zasiłków oraz zagadnień dotyczących obowiązków ubezpieczeniowych firm, w tym również w kontekście pracowników. Podczas e-wizyty klienci chętnie korzystali też z możliwość potwierdzenia profilu utworzonego na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – podaje Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

  E-wizytę można zarezerwować na stronie internetowej www.zus.pl/e-wizyta. Aby odwiedzić ZUS on-line wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. E-wizyty odbywają się od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 14.00.

  Chcąc zarezerwować taką wizytę w dogodnym czasie i terminie należy wejść na link do e-wizyty. Można umówić się także na konsultacje w sprawie zasiłków, emerytur i rent w języku migowym (PJM).

  Podczas rezerwacji e-wizyty należy: podać swoje dane, wybrać dzień i godzinę spotkania, wybrać temat spotkania, w przypadku osoby niesłyszącej należy wybrać e-wizytę w języku migowym (PJM), a następnie zaznaczyć interesujący temat spotkania.

  Przygotowanie do e-wizyty:

  • miejsce – prywatne, ciche z neutralnym tłem,
  • urządzenie z kamerą (komputer, laptop, tablet albo telefon),
  • dowód osobisty – w przypadku chęci uzyskania informacji w sprawie indywidualnej, należy mieć przygotowany dokument tożsamości, który zostanie zweryfikowany podczas e-wizyty,
  • inne osoby – w trakcie spotkania online może wziąć udział osoba trzecia, ale tylko wówczas, gdy jest to opiekun klienta, którego dane podano przy rezerwacji e-wizyty.

  Udostępnij