• W miniony weekend bohaterowie wigilijnych występów z przystanku MZK Nawrockiego / Mokra odpokutowali swoje winy. Oprócz kary finansowej (mandat 500 zł) wysprzątali tereny miejskie z odpadów i śmieci.

  Przypomnijmy: strażnicy miejscy prosili o pomoc w ustaleniu tożsamości wandali, którzy z nocy 24 na 25 grudnia szaleli na przystanku Nawrockiego/Mokra. Na zarejestrowanym przez monitoring miejski filmie widać było, jak młodzi mężczyźni niszczą kosz oraz rzucają butelkami, m.in. tłukąc je bezpośrednio na jezdni, gdzie poruszają się pojazdy. 30 grudnia pabianiccy mundurowi poinformowali, że wandale zostali złapani.

  Sprawcy bardzo żałowali swoich wybryków, zrzucając je na młodzieńczą głupotę, i wraz ze swoimi rodzicami zapewnili, że nigdy taka sytuacja się nie powtórzy. Całe wydarzenie i publikacja nagrania dało im nauczkę, którą na zawsze zapamiętają – mówi Tomasz Makrocki, komendant SM.

  Pabianicki monitoring liczy już 165 punktów. Obraz z kamer przesyłany jest do siedziby straży miejskiej, gdzie całodobowo obserwowuje go dyżurujący operator.

  Bezpieczne miasto to dla nas priorytet. Chcemy, by pabianiczanie czuli się bezpiecznie i będziemy to zadanie wypełniać. Monitoring i współpraca to dwa nierozerwalne elementy, które poprawią jego skuteczność – dodaje komendant.

  foto: SM

  Udostępnij