• Budowa sportowej hali powiatowej przy Zespole Szkół nr 1 przebiega bez opóźnień i problemów. Koszt inwestycji to 15.770.395 zł.

  Budowa rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku przy „Mechaniku”, od strony ulicy Kazimierza.

  Prace budowlane powinny doprowadzić do zakończenia stanu surowego zamkniętego do końca stycznia. Co do instalacji, wykonana została większość sieci zewnętrznych w zakresie kanalizacji i wody. Położono także instalacje podtynkowe elektryczne i sanitarne w budynku technicznym obiektu w części niskiej – mówi starosta Krzysztof Habura. – Wykonana została już główna konstrukcja nośna, czyli zamontowane zostały słupy, dźwigary i stropodachy. Położona została także blacha na dachu hali. Wykonywane są prace związane z ociepleniem i izolacją wodoszczelną. Trwa montaż stolarki drzwiowej i okien. Rosną również ściany wewnątrz hali. Od lutego rozpocznie się układanie izolacji ścian zewnętrznych i prace związane z elewacją.

  Zgodnie z planem uczniowie i sportowcy wejdą do hali sportowej we wrześniu tego roku. Specjalnie dla nich będą wymalowane linie boisk: do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, piłki nożnej halowej, badmintona i tenisa ziemnego. Ma powstać także ścianka wspinaczkowa. W części zaplecza (budynku technicznego) urządzone zostaną szatnie z natryskami i sanitariatami oraz pomieszczenie dla trenerów. Hala zostanie przeszklona od południa.

  Dofinansowanie budowy pozyskano z dwóch źródeł: 10.348.245 zł z Polskiego Ładu i 5.181.806 zł ze stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitarny w ramach ZIT RPO WŁ 2014-2020.

  foto: starostwo

  Udostępnij