• Organizacja Pracodawcy RP od ponad 20 lat nagradza „Wektorami” firmy, liderów biznesu oraz przedsiębiorców, których działania istotnie wpływają na funkcjonowanie i wzrost polskiej gospodarki, kultury bądź mediów. Wpisał się w to pabianicki Aflofarm, trafiając do grona nagrodzonych „Wektorami 2022”.

  Pabianicka firma Aflofarm nie pozostała obojętna na sytuację rodzin dotkniętych wojną za naszą wschodnią granicą. W zaledwie kilka dni od wybuchu zbrojnego konfliktu zorganizowane zostało wsparcie w wysokości ponad 2,5 mln zł przekazanych na pomoc humanitarną – zarówno w formie darowizny finansowej, jak i wsparcia farmakologicznego, które podzielono pomiędzy potrzebujących w Ukrainie oraz Polsce. 

  Towarzyszyły temu działania dodatkowe, m.in. oferowanie pomocy w znalezieniu miejsca pobytu bądź relokacji dla uciekających przed wojną, stworzenie własnego magazynu z darami pierwszej pomocy czy darowizny pieniężne dla ukraińskich pracowników, które mogli przesłać swoim bliskim lub wykorzystać na potrzeby sprowadzenia rodzin do Polski.

  Wszystkie te działania postanowiła docenić organizacja Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, która podczas corocznej uroczystej gali „Wektory” uhonorowała firmę nagrodą specjalną, czyli „Wektorem Serca”. 

  „Za stworzenie przestrzeni, w której ponad podziałami zwyciężyło serce oddane naszym Przyjaciołom z Ukrainy. Za urzeczywistnienie tego, co z pozoru wydaje się niemożliwe i wskazanie kierunku dla innych w sytuacji, w jakiej po raz pierwszy znalazła się współczesna Europa” – czytamy w uzasadnieniu nagrody.

  Pomaganie mamy w DNA, dlatego nie pozostajemy obojętni na krzywdę innych, a każdą chęć wsparcia, płynącą z potrzeby serca, przekuwamy w konkretne działania. To właśnie pomoc oraz uwrażliwienie na potrzeby innych, czynią nas silnymi i pozwalają budować firmę na kanwie etycznego oraz godnego naśladowania kierunku postępowania – mówi Jacek Furman, prezes Aflofarm Farmacja Polska.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *