• Orkiestrowy weekend obfitował będzie w masę atrakcji. Pabianickie imprezy w ramach 31. Finału WOŚP rozpoczną się już w piątek, 27 stycznia, turniejem piłki nożnej w hali powiatowej  i aukcjami „PrzydaSie” w Ksawerowie.

  Dzisiaj, 23 stycznia, przed Centrum Handlowym „Tkalnia” odbyła się konferencja prasowa pabianickiego sztabu WOŚP, na której przedstawiono szczegóły zbliżającego się wielkimi krokami 31. Finału. Na parkingu galerii zgromadzili się: szef naszej Orkiestry Michał Pietrzak, manager „Tkalni” Robert Zapędowski oraz współorganizatorzy wydarzeń sportowych, czyli Łukasz Stencel i Maciej Poros. Panowie zaprosili do wspólnej zabawy i wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

  Jak rok temu, w piątkowe popołudnie odbędzie się turniej piłki nożnej (dwanaście drużyn) poprzedzony pokazowym meczem sztab WOŚP kontra przyjaciele Orkiestry. W footbolowych zmaganiach zobaczymy m.in. prezydenta, starostę, radnych czy prezesów klubów sportowych. Start o godz. 16.00. Wydarzenie poprowadzi Zbyszek Pietrzak.

  Sobota, 28 stycznia, zapowiada się sportowo i muzycznie. O godz. 9.00 w parku Wolności parkrun, o 9.30 odbędą się treningi z Fabryką Dzika, o 10.00 w hali powiatowej festyn „Dzieci-Dzieciom”. w Heros Team zawody cross-treningowe i joga z PiReJo, a o godz. 11.00 treningi z Shape. O 16.30 w Miejskim Ośrodku Kultury koncert najbardziej znanego zespołu szantowego w Polsce, czyli EKT Gdynia, o 17.00 maraton zumby w hali powiatowej, o 18.00 w pubie Mariańska koncert hiphopowy (zagra Natalia Nowak, Metsofoni, Klepsydra, Spontan Dzieciak, Kubeq, Daimon, Paco & Supi oraz Este), a o 19.00 kameralny (30 biletów) wieczór kulturalny w restauracji Zielona Górka, w czasie którego zaśpiewa pabianiczanka Weronika Borowiec i wystąpi komik Grzegorz Halama.

  W dzień Finału, 29 stycznia, o godz. 9.00 Blaster Fun w hali koszykówki. W tym samym czasie na Lewitynie odbędzie się bieg „Policz się z cukrzycą” (z zapisów wpłynęło ponad 10 tys. zł) oraz morsowanie. O 12.00 w Centrum Handlowym „Tkalnia” rozpocznie się MiniFinał z występami artystycznymi, a o 12.30 – wystawa amerykańskich samochodów. O godz. 15.00 na scenie głównej, zlokalizowanej na parkingu „Tkalni”, ruszy koncert finałowy. Zagrają kolejno: Potato Stonks, Tipsy Drivers oraz Big Cyc (godz. 18.00). Wystąpić ma także uczestnik programu „The voice of Poland” Igor Kowalski. Włączona w organizację koncertu  ma zostać społeczność ukraińska. Później odbędzie się licytacja złotego serduszka zaprojektowane, jak w poprzednim roku, przez firmę jubilerską Och!. O 20.00 światełko do nieba w formie pokazu laserowego.

  Na pabianickie licytacje WOŚP, które towarzyszyć będą poszczególnym WOŚP-owym wydarzeniom, trafiły istne perełki, m.in.: złota zawieszka-serce projektu firmy jubilerskiej Koliber, nadanie imienia ponad 100-letniemu dębowi szypułkowemu z porszewickiego lasu, srebrny pamiątkowy medal z 10. pabianickiego Finału WOŚP, trening narciarski na skoczni w Bystrej z radnym Gabrielem Grzejszczakiem, dzień w fotelu starosty Krzysztofa Habury, koszulka Marcina Gortata czy piłka i kalendarz z podpisami siatkarek ŁKS. Wiadomo, że ciekawą licytację szykuje także Aflopark.

  Szczegóły imprez i licytacji na plakacie oraz na facebookowym profilu sztabu WOŚP Pabianice. Hasło tegorocznego Finału to: „Chcemy wygrać z sepsą!”. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera środki na wyposażenie szpitali w urządzenia przyspieszające diagnostykę zakażenia.

  W Pabianicach Orkiestra gra 30 raz. Czy i w tym roku pobijemy rekord? Za to trzymamy kciuki. A przede wszystkim, za bezwietrzną pogodę…

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  1. Czy Pan Dyrektor basenu w Konstantynowie Pan Łukasz Stencel to był dzisiaj na urlopie ? Czy w czasie pracy zajmuje się innymi obowiązkami niż wykonywanie zadań dyrektora pływalni ? Panie Burmistrzu Jakubowski co Pan na to ?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *