• Na pierwsze tegoroczne spotkanie Klubu Podróżnika PTTK przybyło do biblioteki prawie 70 słuchaczy. Takim zaciekawieniem cieszyła się prelekcja „W 180 dni dookoła Indii”.

  Podróżnicy z Łodzi – Agnieszka i Norbert Kaszycki – na pierwszą swą wyprawę wybrali się do Maroka. Potem ich celem były kraje skandynawskie.

  Mieszkaliśmy również dwa lata w Wietnamie – wspominali Agnieszka i Norbert.

  Do Indii para wybrała się w 2009 roku, gdzie spędzili pół roku. Plonem wyprawy do azjatyckiego kraju jest książka „Indie w kolorze kurkumy”, która powstała w grudniu ubiegłego roku.

  – Na dzisiejszym spotkaniu pokażemy miejsca piękne i imponujące, jak i te skromne, ale warte uwagi podróżnika – mówili 13 stycznia w MBP podróżnicy. – Prawdziwa przygoda naprawdę zaczyna się poza utartym szlakiem.

  Podróż ta trwała sześć miesięcy i wiodła od stanu Karnataka, przez Tamilnadu, Andamany, Keralę, Maharasztrę, Radżastan, aż po Arunacal Pradeś.

  – Spaliśmy często w prywatnych domach. Hindusi są bardzo kontaktowi i  zapraszali nas do siebie…

  W Indiach na początku przeżyli szok kulturowy.

  – Co trzecia osoba napotkana na ulicy mówi do ciebie „cześć”, prosi o pieniądze albo próbuje dotknąć białej skóry. I co chwila ktoś chce zrobić wspólne zdjęcie…

  Indie to tygiel religijny, a ludzie są bardzo tolerancyjni, każdy wybiera swoje bóstwo.

  – Po zobaczeniu Indii nic już ponoć nie jest takie same i każde nowe miejsce, każdą nową podróż się do nich porównuje. Można je albo kochać, albo nienawidzić, a najlepiej jedno i drugie – tak podsumowała ten kraj Agnieszka Kaszycki w swojej debiutanckiej książce „Indie w kolorze kurkumy”, którą pabianiccy słuchacze mogli nabyć podczas spotkania.

  Udostępnij