• Uwaga! Uwaga! 1 lutego rozpocznie się rekrutacja do klas pierwszych miejskich szkół podstawowych na rok szkolny 2023/2024.

  Rodzice dzieci siedmioletnich od 1 do 28 lutego powinni złożyć wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej w obwodzie zamieszkania wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

  Przyjęcie kandydatów spoza rejonu i spoza miasta może nastąpić wyłącznie w przypadku wolnych miejsc w szkole  – informuje Aneta Klimek, rzeczniczka ratusza.

  Wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej w Pabianicach można składać osobiście w wyznaczonym miejscu przy wejściu do szkoły lub przesłać na adres e-mail wybranej szkoły podstawowej.

  Rozpatrywane będą wyłącznie czytelnie wypełnione wnioski lub ich skany. Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w siedzibie wybranej szkoły podstawowej lub na jej stronie internetowej – dodaje rzeczniczka.

  17 marca pojawią się listy uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, a 24 marca – listy przyjętych i nieprzyjętych.

  Natomiast rekrutacja do przedszkoli miejskich potrwa od 1 do 21 marca.

  Udostępnij