• Wczoraj, 26 stycznia, w restauracji Zielona Górka pizzę dla pabianiczan przygotowywał prezydent wraz z zastępcami. A wszystko po to, by wesprzeć tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

  W czwartek, 26 stycznia, między godz. 16.00 a 20.00 w kuchni Zielonej Górki rządził prezydent Grzegorz Mackiewicz wraz z zastępcami Aleksandrą Jarmakowską-Jasiczek i Markiem Gryglewskim. To w związku z 31. Finałem WOŚP w naszym mieście. By wesprzeć pabianicką Orkiestrę włodarze zdecydowali się zakasać rękawy i na kilka godzin zostać pizzermanami z prawdziwego zdarzenia.

  Na tę okazję przygotowano specjalne, prezydencko-orkiestrowe menu. W jego skład wchodziły trzy pizze: 95-200 Presidente (mozzarella, biała kiełbasa z pabianickiego „Pamso”, czosnek niedźwiedzi), wegetariańska biała (mozzarella, czerwone i żółte półsuszone pomidorki, pistacje) oraz wegańska czerwona (sos pomidorowy, czosnek, oregano, czerwone i żółte półsuszone pomidorki, pistacje).

  Koszt każdej pizzy wynosił minimum 35 zł wrzuconych do puszki WOŚP lub wpłaconych do e-skarbonki. Dodatkowo trzy pierwsze zamówienia na dowóz zostały dostarczone osobiście przez prezydentów.

  Jakie było zainteresowanie akcją?

  Bardzo duże. Przez cały czas docierali do nas nowi ludzie. Około godz. 20.30 mieliśmy wydanych blisko 200 pizz. Goście chętnie wpłacali do puszek, nawet gdy nie zamawiali pizzy. Liczę, że uda nam się zebrać sporą sumę – powiedział nam Jędrzej Lewandowski, właściciel Zielonej Górki.

  Prezydent Mackiewicz przygotowywał ciasto, wiceprezydent Jarmakowska-Jasiczek nakładała dodatki, a wiceprezydent Gryglewski zajmował się obsługą pieca.

  Cały zespół przygotowujący pizzę był bardzo pojętny i zgrany. Pan prezydent Mackiewicz świetnie rozkręcał pizzę. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Obsługa pieca też nie jest łatwa, trzeba się jej bardzo długo uczyć. Mimo to pan prezydent Gryglewski w pewnym momencie piekł po dwie czy nawet trzy sztuki na raz. To ewenement – opowiada właściciel restauracji.

  Czy prezydencka pizza trafi do menu na stałe?

  Tak, pizza prezydencka zostanie w menu. Niebawem przy wydruku nowych kart wprowadzimy tam jej nazwę „95-200 Presidente” – odpowiada Jędrzej Lewandowski.

  Udostępnij

  Jeden komentarz

  Możliwość komentowania została wyłączona.