• Dzisiaj (27 stycznia) późnym popołudniem w Gminnym Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie rozpoczęły się WOŚP-owe aukcje „PrzydaSie”.

  Czym one właściwie są? To rzeczy z drugiej ręki, które nam nie są już potrzebne, a komuś innemu mogą jeszcze się przydać. W ten sposób można cieszyć się starym-nowym przedmiotem. 

  W GDKzB licznie zgromadzili się wspierający Orkiestrę mieszkańcy. Aukcje poprowadził charyzmatyczny Mikołaj Ogiński wraz z Andżeliką Baj i Magdą Birkowskią-Jaszczak. W ich trakcie wylicytowano m.in. czapkę moro (50 zł), misie (30 zł), zestaw dwóch lampek (55 zł), skarpety (40 zł), chustę (100 zł), poroże łosia (40 zł) czy koszulkę WOŚP (200 zł).

  Najbardziej emocjonująca i zacięta była licytacja fantów przekazanych przez starostę Krzysztofa Haburę, czyli własnoręcznie wykonanych nalewek z pigwy i tarniny oraz gadżetów związanych z powiatem pabianickim. Specjalny zestaw sprzedano za 180 zł.

  W przerwach pięknie zaśpiewały Paulina Czestkowska (m.in. piosenkę „Kasztany” Nataszy Zylskiej) i Ania Rzewuska (m.in. „Deszcz” Ireny Santor).

  foto: red.

  Udostępnij