• 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgromadził w Centrum Handlowym „Tkalnia” tłumy pabianiczan. Kwota deklarowana na koncie naszej Orkiestry na godz. 22.55 wyniosła 275 tysięcy złotych. Czy i w tym roku pobijemy rekord?

  Atrakcje przygotowane przez pabianicki sztab WOŚP przyciągnęły dziś do „Tkalni” licznych mieszkańców. Od południa na terenie centrum handlowego trwał MiniFinał, w trakcie którego podziwiać można było m.in. występy taneczne.

  W tym samym czasie na parking zjechały amerykańskie samochody. Pabianiczanie podziwiać mogli m.in. mustangi i corvetty.

  O godz. 15.00 na scenie głównej rozpoczął się orkiestrowy koncert finałowy. Wystąpili m.in. Potato Stonks i Tipsy Drivers.

  O 18.00 publiczność rozgrzała gwiazda wieczoru, czyli zespół Big Cyc. Krzysztof Skiba wraz z kompanami zagrali swoje największe hity, m.in.: „Rudy się żeni” czy „Facet to świnia”.

  W ramach WOŚP Skiba przeprowadził ze sceny licytację płyty z autografami członków zespołu. Sprzedano ją za 1100 zł.

  Po występie zespołu Big Cyc tańcami i śpiewem publiczność zabawiał wodzirej Piotr Pająk. Towarzyszyły mu młode wokalistki z Pabianic, Natalia Nowak i Agata Radek.

  Między występami odbywały się orkiestrowe licytacje, które prowadził charyzmatyczny Piotr Chrabelski. Sprzedano m.in. bilet VIP na galę Real Fight Night (1100 zł), koszulkę z napisami „WOŚP” i „Pabianice” (270 zł), koszulkę pabianickiej kolarki Bogusławy Matusiak (250 zł), kartę dożywotniego wstępu do Afloparku (zlicytowana przez telefon za 1150 zł) czy nalewki produkcji starosty Krzysztofa Habury (1100 zł).

  Na koniec odbyła się najważniejsza orkiestrowa licytacja, czyli ta dotycząca pabianickiego Złotego Serduszka. Zaprojektowała je, jak w poprzednim roku, firma jubilerska Och!.

  Ostatecznie, po długiej i emocjonującej walce między rodziną z publiczności (Filipem i jego rodzicami, Andżeliką i Arkadiuszem), a mężczyzną (o imieniu Tomasz) pozostającym na linii z szefem naszego sztabu, licytujący połączyli siły i serce sprzedano ostatecznie za 44 tysiące złotych.

  Imprezę zakończyło światełko do nieba w formie pokazu laserowego.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy skończyła w tym roku 30 lat. Wszystko zaczęło się 3 stycznia 1993 roku. Celem 1. Finału była pomoc w leczeniu chorób serca najmłodszych. Podczas 30. Finałów Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,75 mld zł i kupiła blisko 70.000 urządzeń. W Pabianicach Orkiestra zagrała właśnie 30 raz.

  Czy i w tym roku pobijemy rekord? Wszystko na to wskazuje. Na godz. 22.55 kwota deklarowana na koncie naszej Orkiestry wyniosła 275 tysięcy. W zeszłym roku w ramach WOŚP zebraliśmy ostatecznie 339.242,1 zł.

  foto: red.

  Udostępnij