• News will be here
 • Pabianicki sztab WOŚP poinformował właśnie, że w ramach tegorocznego, 31. Finału pobiliśmy rekord wszystkich okrestrowych zbiórek w naszym mieście. W zeszłym roku była to kwota 339.242,1 zł.

  Nie spodziewaliśmy się tak wspaniałego rezultatu. Mówimy dzisiaj, że mamy rekord, ale o finalnej kwocie powiemy, gdy potwierdzi ją bank. Trud pracy całego sztabu się opłacił, a każda złotówka od partnerów została wydana dobrze. Jesteśmy bardzo dumni! – mówi Michał Pietrzak, szef sztabu WOŚP Pabianice. – Ten finał, to nasz wspólny sukces, którego zwieńczeniem niech będzie cudowna atmosfera na scenie i kwota 44 tysięcy za pabianickie Złote Serduszko. Dziękuję wszystkim za ciężką pracę! Dziękuję wspaniałemu sztabowi, naszym kochanym wolontariuszom i wolontariuszkom. To przecież oni przynieśli rekord w swoich puszkach. Dzisiaj możemy się pochwalić rekordem, ale też tym, że jesteśmy inspiracją dla innych sztabów, a nasza piękna scena była w tym roku jedną z największych w Polsce! Zrobiliśmy to dobrze.

  W tym roku Orkiestra zagrała pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Za zebraną w tym roku kwotę fundacja WOŚP planuje kupić dla szpitali m.in. urządzenia do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej typu Maldi TOF czy komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych. 

  Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej! Siema!

  foto: red.

  Udostępnij