• Jak co roku krwiodawcy włączają się „do gry” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krew na jej rzecz oddawano już od 23 stycznia.

  Od 23 do 27 stycznia krew na rzecz WOŚP oddało 86 osób i było to 38.700 ml tego bezcennego leku. W dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12 osób oddało 5.400 ml.

  Razem w 2023 roku 98 krwiodawców z Pabianic i powiatu pabianickiego oddało na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka 44 litry 100 ml. Więcej o 4.500 ml niż w roku ubiegłym.

  Wśród wszystkich, którzy w ubiegłym tygodniu oddali krew na rzecz WOŚP, wylosowano pamiątkowe breloczki z grupą ich krwi. Takie pamiątki zostaną przesłane pocztą do: Mariusza Kaczorowskiego, Małgorzaty Raźniewskiej, Rafała Wiernika, Bartłomieja Wiśniewskiego oraz Michała Grossa.

  – Gratulujemy i dziękujemy wszystkim krwiodawcom biorącym udział w tej akcji za okazane serce. Sie ma! Ruch Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach

  Honorowi krwiodawcy z Pabianic i powiatu pabianickiego „grają” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od 2000 roku. W tym roku to był już 23 raz.

  Udostępnij