• News will be here
 • W styczniu pabianiccy turyści z oddziału PTTK Pabianice odwiedzili Warszawę.

  Świąteczny wystrój stolicy Polski pełen kolorowych iluminacji bardzo spodobał się pabianiczanom.

  – Nasi turyści w okresie noworocznym lubią odwiedzać miejsca ozdobione świątecznie – powiedział Aleksander Duda, pilot wycieczek. – Takich ekskursji zorganizowaliśmy już kilka.

  Spacer po stolicy 8 stycznia i przejazd autokarem z przewodnikiem zachwycił uczestników setkami instalacji świetlnych. Zanim zapadł zmrok turyści odwiedzili Muzeum Azji i Pacyfiku. Na stałej wystawie „Podróże na Wschód” można było zobaczyć ponad 1000 eksponatów obrazujących bogactwo i różnorodność kultur Azji.

  – Nam spodobała się „Strefa dźwięków” prezentująca azjatycką muzykę, taniec i instrumenty – mówili zachwyceni uczestnicy wycieczki.

  Spacer po Ogrodzie Saskim poprowadził ich do Grobu Nieznanego Żołnierza. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia turyści oglądali odsłonięte fundamenty historycznych murów.

  „Odtworzenie historycznej tkanki miejskiej w centrum Warszawy przywróci tej przestrzeni dawny blask. Pałac Saski wraz z Ogrodem Saskim, pierwszym publicznym parkiem miejskim, znów staną się znanym i lubianym miejscem spotkań warszawiaków i turystów” – dowiedzieli się z ustawionych na placu tablic.

  Ostatnim akcentem wycieczki był Wilanów i Królewski Ogród Światła. Tegorocznym, nowym akcentem był ogród różany, w którym bajecznie kolorowe, świetlne kwiaty symbolizują piękno i miłość. Dodatkowo na frontonie pałacu obejrzano mapping, czyli trójwymiarowy pokaz o królu Janie III Sobieskim i królewskiej wydrze.

  – W Polsce mamy wiele ogrodów świetlnych. Będziemy je sukcesywnie odwiedzać. Już teraz zapraszam – dodał Duda.

  Udostępnij