• PCK wyłoniło krwiodawcę miesiąca. W styczniu została nim Maja Plewińska-Borowiecka. To już trzeci z kolei „krwiodawca miesiąca” wyłoniony w akcji Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach.

  Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu służby zdrowia na krew, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Rejonową Radą Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach oraz punktem pobrań Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Pabianicach od 1 listopada rozpoczął promocję honorowego oddawania krwi pn. KRWIODAWCA MIESIĄCA.

  W styczniu – w wyniku losowania – krwiodawczynią miesiąca została Maja Plewińska-Borowiecka. Krew oddała po raz pierwszy w 1999 roku. Oddana krew miała pomóc jej koleżance chorej na raka. Niestety, nie pomogła, ale Maja nadal krew oddawała i do chwili obecnej oddała jej już ponad 9 litrów.

  Zapytana, czy będzie krew oddawała, powiedziała: – Oczywiście, że tak, ale przede wszystkim dla osób chorych na tę straszną chorobę – raka.

  W nagrodę Maja Plewińska-Borowiecka została uhonorowana zestawem suplementów wspomagających zdrowie ufundowanym przez AFLOFARM Farmacja Polska oraz innymi drobiazgami ufundowanymi przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach. Gratulujemy.

  Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, którzy już są krwiodawcami, oraz tych, którzy chcą nimi zostać, do wzięcia udziału w tej akcji. Każdy może zostać „krwiodawcą miesiąca”. Wystarczy wypełnić specjalne zgłoszenie, że chce się po zakończeniu miesiąca brać udział w losowaniu tego tytułu. Krwiodawca/krwiodawczyni, którego nazwisko zostanie komisyjnie wylosowane, otrzyma upominki ufundowane przez organizatorów oraz darczyńców. Jego nazwisko oraz zdjęcie zostaną podane do publicznej wiadomości na łamach tygodnika „Nowe Życie Pabianic”. Karty zgłoszeniowe są do pobrania w punkcie pobrań krwi w Pabianicach (ul. Jana Pawła II 5).

  Udostępnij