• Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez PZPN od 23 lat. To jedna z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce, a jednocześnie największe w Europie wydarzenie piłkarskie dla dzieci.

    Zapisy do XXIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zostały przedłużone i potrwają do 28 lutego. W tym roku do rywalizacji mogą przystąpić wyłącznie drużyny szkolne, dziewcząt i chłopców, w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat.

    Zapisy prowadzone są na stronie internetowej: www.zpodworkanastadion.pl, na której dostępny będzie szczegółowy harmonogram rozgrywek. Pierwszy etap rywalizacji (szczebel gminny i powiatowy) rozpocznie się w marcu 2023, a zwycięzcy awansują do rundy wojewódzkiej (maj 2023).

    Najlepszych 16 drużyn w kraju – w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt – wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecze finałowe odbędą się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym.

    Nagrodą główną w turnieju jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym oraz spotkanie z jej piłkarzami i sztabem. 

    Udostępnij