• Pabianicki tenisista Bartosz Borowiec nie zwalnia tempa. Liderujący w latach 2021 i 2022 w klasyfikacji województwa łódzkiego chłopców do lat 10 z początkiem tego roku przebojem wdarł się do elity kategorii wiekowej do lat 12.

    W hali tenisowej MOSiR-u w dniach 4 – 6 lutego odbył się wojewódzki turniej klasyfikacyjny U-12. Bartosz Borowiec wygrał go bez straty seta, w finale pokonując o rok starszego Leona Lewandowskiego (Sopot Tenis Klub).

    Do zwycięstwa w singlu zawodnik PKT dołożył wicemistrzostwo w rozgrywce deblowej w parze z Janem Szymczykiem reprezentującym ST Winner Piotrków Trybunalski. Po zaciętym meczu zakończonym supertiebreakiem (9-11) chłopcy ulegli duetowi: Kornel Kałużny (Park Tenisowy Olimpia Poznań) i Michał Pfeiffer (KT TENISWIL Warszawa).

    Bartosz na co dzień trenuje pod okiem Grzegorza Olszewskiego oraz Joanny Biskupskiej-Piotrowskiej, trenerów Pabianickiego Klubu Tenisowego. Obecnie młody zawodnik przygotowuje się do halowych mistrzostw województwa łódzkiego U-12, które odbędą się w dniach 25 -27 lutego w szczęśliwej dla niego hali tenisowej w Pabianicach.

    Trzymajmy kciuki za Bartka!

    Udostępnij