• 14 ratowników ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej „Łódź” weszło w skład Polskiej Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej HUSAR, która wyruszyła z pomocą do dotkniętej trzęsieniem ziemi Turcji. Wśród bohaterów znaleźli się druhowie z naszego powiatu.

  W poniedziałkowy poranek (6 lutego) Turcję i Syrię nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Zawaliły się budynki, tysiące osób zginęło, a jeszcze więcej zostało rannych. Pod gruzami wciąż znajdują się ludzie. Na miejscu pracują setki ratowników, strażaków oraz specjalistycznych psów.

  Na pomoc dotkniętym trzęsieniem ziemi krajom ruszyły służby z całego świata. Swoich mundurowych wysłała także Polska. To Ciężka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza HUSAR. W jej skład weszło 14 funkcjonariuszy pracujących na co dzień w Specjalistycznej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej „Łódź”, w tym 2 pochodzących z powiatu pabianickiego.

  Wyjeżdżających z Łodzi funkcjonariuszy pożegnali nadbryg. Grzegorz Janowski, łódzki komendant wojewódzki PSP, oraz st. bryg. Zbigniew Wójcik, komendant miejski PSP w Łodzi.

  W grupie tej znaleźli się pracujący w łódzkiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 9 druhowie Arkadiusz Głowacki (jednocześnie strażak z OSP Konstantynów) oraz dobronianin Paweł Gajda.

  foto: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi

  Udostępnij