• W sobotę, 4 lutego, zawodnicy ASW Nelson rywalizowali w Zgierzu w mistrzostwach województwa łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym. Na trzech matach walczyło dziewięciu młodzików (do 14. roku życia), z których siedmiu wywalczyło medale.

Najlepiej zaprezentował się Bartosz Gołaszewski w kat. do 85 kg, który wywalczył złoty medal. Srebrny medal zdobył Dominik Dróżdż w wadze do 41 kg. Brązowe medale przywieźli do Pabianic: Hubert Stępień kat. 35 kg, Mieszko Makowski kat. 41kg, Jegor Dybski kat. 44 kg oraz Dawid Hofman i Fabian Majchrzak obaj w kategorii wagowej do 57 kg.

W klasyfikacji drużynowej ASW Nelson zajął II miejsce na osiem startujących  klubów.

Dodatkowo tego dnia odbyło się wręczenie  statuetek przyznawanych przez Łódzki Okręgowy Związek Zapaśniczy za całokształt osiągnięć sportowych w 2022 roku. Z Nelsona takie wyróżnienia otrzymali Mieszko Makowski w kat. 38 kg oraz Tomasz Olejniczak w kat. 68 kg.

– Są to pierwsze tego typu wyróżnienia przyznane dla zawodników Nelsona.  Trzymamy kciuki za kolejne w następnych edycjach – mówi trener Mariusz Łechtański.